Big Nine TFS XT-D model 2012

Pevné MTB 29"

Technická specifikace Big Nine TFS XT-D

MERIDA BIG NINE TFS XT-D je kolo přímo stvořené do stínu lesa. Díky 29" kolům je schopno lépe odolávat nerovnostem, tlumit nárazy a tím přinést opravdový požitek z jízdy. Radost z jízdy vám zaručí komponenty Shimano XT-10 které jsou se svými deseti převody neodmyslitelnou výhodou při stupňování přenosu síly. Na bezpečnost při nenadálých překážkách pracují brzdy Shimano M505. Přebytečné rázy kořenů ztlumí vzduchová, ze řidítek uzamykatelná vidlice Rock Shox Recon Silver SA Poplock se 100 milimetry zdvihu.

Do BIG NINE TFS Merida promítla zkušeností z kol Merida BIG NINE CARBON. BIG NINE TFS na ně navazuje geometrií zaměřenou na rychlou jízdu a maximální přenos síly. Těchto vlastností si však můžete užít za dostupnou cenu a kolo dle vašich možností v budoucnu vylepšovat. Rychlé výjezdy, bezpečné ovládání i v náročných sjezdech. BIG NINE TFS každému nabízí opravdu sportovní vyžití.

Všechny modely Merida BIG NINE TFS jsou vyrobeny z vysoce kvalitního zeslabovaného duralu Racelite 6061. Části rámu jsou precizně a čistě spojeny pokročilou technologií Smooth Welding. Sportovní ambice kola dotváří atraktivní dvoubarevný design. Výběr osvědčených komponentů garantuje, že s vaším kolem Merida prožijete dlouhý a spokojený život. Při maratonech i každodenních vyjížďkách oceníte uzamykatelné vidlice se 100 milimetry zdvihu.

Kolo má přípravu na montáž nosiče a speciálního stojánku K-mount, který se šroubuje přímo do rámu. Kolo je pak daleko stabilnější než s klasickým stojanem na zadní stavbu.

29ky od značky Merida nejsou jen nějakou záplatou jejich modelového portfólia, nýbrž opravdovým sportovním nářadím. Díky většímu průměru kol překonává 29ka každou překážku na trailu snáze než její 26 palcoví konkurenti.

BIG NINE Lite: Velká kola pro velké vyjížďky.