Mezi Libercem a Frýdlantem a Raspenavou a Bílým Potokem nepojedou vlaky

Na železničních tratích mezi Libercem a Frýdlantem a mezi Raspenavou a Bílým Potokem pod Smrkem nepojedou od úterý 28. července 2020 do 23. srpna 2020 kvůli opravě železničního mostu v Raspenavě vlaky. Na téměř měsíc je nahradí autobusy. Na trati Raspenava - Bílý Potok pak bude výluka ještě o jeden den delší, skončí až ve večerních hodinách 24. srpna 2020. 

Ve dnech 28. července 2020 od 0:00 hod.23. srpna 2020 do 23:59 hod. bude na železniční trati 037 Liberec - Jindřichovice pod Smrkem, Frýdlant v Čechách - Černousy probíhat výluka v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách a na trati 038 výluka v úseku Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem.
Na trati 037 bude dne 24. srpna 2020 od 0:00 hod. do 18:00 hod. probíhat výluka v úseku Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem.

Výluky se budou konat za účelem rekonstrukce železničního mostu v Raspenavě a dalších opravných prací ve vyloučených úsecích.

Dopravce České dráhy, a. s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením:

Všechny osobní vlaky na železničních tratích 037 a 038 budou ve dnech 28. července 2020 od 0:00 hod.23. srpna 2020 do 23:59 hod. nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle ikona souboruvýlukového jízdního řádu


Náhradní autobusová doprava bude vedena ve 4 linkách
:

Linka A - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Černousy a zpět. Spoje Linky A jsou v jízdním řádu vyznačeny modrou barvou.

Linka B - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Raspenava (- Bílý potok pod Smrkem) a zpět. Spoje Linky B jsou v jízdním řádu vyznačeny červenou barvou.
Linka C - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Nové Město pod Smrkem (- Jindřichovice pod Smrkem) a zpět.  

Linka D - v úseku Mníšek u Liberce - Oldřichov v Hájích a zpět. Spoje Linky D jsou v jízdním řádu vyznačeny oranžovou barvou.

Dne 24. srpna 2020 budou osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou pouze v úseku Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem a opačně (linka C) dle ikona souborusamostatně vydaného výlukového jízdního řádu.

Upozornění
U všech vlaků pod dobu výluky nebude v úsecích s náhradní autobusovou dopravou Frýdlant v Čechách - Černousy a Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. "Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku".
Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.

Za komplikace způsobené výlukami se České dráhy a.s. omlouvají.