Skibusy na Smědavu budou posíleny o hodinový takt busů

Od tohoto víkendu až do konce provozu skibusů (17. března) bude možnost dostat se na Smědavu a ze Smědavy dolů o víkendu hodinu co hodinu. Autobusy budou jezdit hlavně z Hejnic, ty původní spoje samozřejmě z Frýdlantu.

Pro přespolní platí, že parkovat v klidu mohou někde v centru Hejnic kolem autobusového nádraží, nebo na rozmezí Hejnic a Potoka kolem závodu CIS a vlakového nádraží B. Potok, kde je také přestup na zastávku busu na Smědavu.
Kapacita parkoviště na Smědavě je max 100 aut, toto stačí o normálním víkendu na čas do 9 hodin, pak je silnice kvůli přeplnění parkoviště až do 13 až 14 hodin pro dopravu uzavřena a čeká se v koloně než některý lyžař odjede. Využijte proto raději službu skibusů, cena jízdy je 25 Kč jedním směrem. Parkování na Smědavě je 100,- Kč. Stání na zakázaném místě na horách (silnice) stojí minimálně 500,- Kč v pokutovém či přestupkovém řízení.
Děkujeme KORID LK a ČSAD Liberec za pomoc vyřešení zdejšího problému. Díky za sdílení a hlavně těm, kteří to dokáží nějak dát na vědomí do Polska a Německa pro jejich lyžaře.

2019 02 posílení na smědavu III