Vlaky z Liberce na Frýdlant v červenci kvůli výluce nepojedou

Cestující využívající železniční trať mezi Libercem, Frýdlantem a Jindřichovicemi pod Smrkem se musí připravit na měsíc trvající výluku. Začne ve středu 5. července. Dotkne se úseků mezi Libercem a Raspenavou a Frýdlantem a Jindřichovicemi. 

Ve dnech 5. července od 8.30 až 24. července do 17.30 hodin bude na železniční trati č. 037 Liberec - Jindřichovice pod Smrkem, Frýdlant v Čechách - Černousy probíhat nepřetržitá výluka v úseku Liberec - Raspenava. Na stejné trati bude ve dnech 5. července od 8.30 až 27. července do 17.00 hodin probíhat nepřetržitá výluka v úseku Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem.

„Výluky se budou konat kvůli plánované výměně pražců, kolejnic a opravám přejezdů a mostů ve vyloučených úsecích. Všechny osobní vlaky budou v době výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou a platit bude výlukový jízdní řád,“ objasnil Jiří Holub, systémový specialista Českých drah.

Náhradní autobusová doprava bude vedena ve 4 linkách

Linka A - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Černousy a zpět. Spoje Linky A jsou v jízdním řádu vyznačeny modrou barvou.

Linka B - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Raspenava (- Bílý potok pod Smrkem) a zpět. Ranní spoj Os 6341 a večerní spoje Os 6322, Os 6324, Os 6344, Os 6326, Os 6345, Os 6329, Os 6331 jsou v úseku Mníšek u Liberce - Frýdlant v Čechách a opačně vedeny přes Oldřichov v Hájích a Raspenavu. Spoje Linky B jsou v jízdním řádu vyznačeny červenou barvou.

Linka C - v úseku Liberec - Frýdlant v Čechách - Nové Město pod Smrkem (- Jindřichovice pod Smrkem) a zpět.

Linka D - v úseku Mníšek u Liberce - Oldřichov v Hájích a zpět. Spoje Linky D jsou v jízdním řádu vyznačeny oranžovou barvou.

„U všech vlaků pod dobu výluky nebude v úsecích s náhradní autobusovou dopravou Frýdlant v Čechách - Černousy a Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem garantována služba uvedená v jízdním řádu tzn. "Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku". Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy,“ upozornil Holub. 


Zdroj: http://www.libereckadrbna.cz/zpravy/doprava/11308-vlaky-z-liberce-na-frydlant-v-cervenci-kvuli-vyluce-nepojedou.html?utm_source=copy