>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Zubačkou za krásami Krkonoš

Zubačka

Jizerské hory

Ozubnicová trať Tanvald – Kořenov je nejstrmější ozubnicová železnice v České republice. Projížďka zubačkou patří mezi oblíbené výletní cíle v každém ročním období.

Trať vede přes Jizerské hory a Krkonoše až do polské Sklářské Poreby a nabízí krásné výhledy na přírodu těchto hor. V budově nádraží Kořenov, ve výšce 700 m n.m., najdete Muzeum ozubnicové dráhy, které přibližuje historii a zvláštnosti provozu této tratě. V muzeu jsou umístěny fotografie ilustrující historii tratě, modely ozubnice a drobné exponáty týkající se této jedinečné technické památky.

Na trať pravidelně vyjíždějí historické soupravy a lokomotivy, během celého roku se na trati konají různé doprovodné akce.

Na letní sezonu jsou Železniční společnost Tanvald každoročně připravovány nostalgické jízdy (www.zubacka.cz). Zvláštní vlaky jsou sestaveny z historických vozidel a průvodčí vlaků jsou oblečeni v historických uniformách.

Výlet zubačkou můžete spojit s procházkou z Harrachova k Mumlavským vodopádům nebo harrachovským skokanským můstkům.

Příloha

Fotogalerie

Vodopády

Vodopády

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load