>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Pece pod Sněžkou do Obřího dolu

Údolí Obří důl

Krkonoše

Pec pod Sněžkou

Tato trasa je v pravém slova smyslu horskou tůrou s krásnými výhledy na Krkonoše, Studniční horu a Sněžku, trasa končí u kapličky v Obřím dole na konci asfaltové cesty. Při dobré fyzické kondici je schůdná pro seniory a je sjízdná pro kočárky, s pomocí asistenta je sjízdná pro elektrické i mechanické vozíky. Parkoviště nemá slevu pro držitele průkazek ZTP.

Tato horská trasa začíná na placeném parkovišti Zelený potok v Peci pod Sněžkou. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 8,5 km, převýšení je 284 m. Trasa je značena modře, asfaltový povrch je po celé délce (na některých místech hrubý). Cesta skýtá krásné výhledy na Sněžku a Studniční horu a dno ledovcového údolí, končí u kapličky v Obřím dole poblíž Boudy pod Sněžkou. Cesta skýtá krásné výhledy na centrální Krkonoše, výhledy na dno ledovcového údolí a na Sněžku. V kapličce v Obřím dole jsou panely k povodni v roce 1897 (expozice je bariérová). Na cestě je několik bud, kde je možný odpočinek (bezbariérová však je pouze Bouda v Obřím Dole). Některé úseky cesty jsou strmé a vozíčkáři budou potřebovat pomoc asistenta.

 

Možné varianty trasy:

Z Pece pod Sněžkou můžete vyrazit po pravém břehu řeky Úpy do Velké Úpy. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 4,5 km a je to klidná nenáročná cesta nad horskou řekou.

 

Zajímavosti:

1. Stanice lanové dráhy na Sněžku je bezbariérová a vozíčkáři, kteří jsou schopni sami přestoupit na sedačku a udržet se na ní mají možnost podniknout výlet na Sněžku. Informace o provozu lanovky naleznete na www.snezkalanovka.cz.

 

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:  

1. Hotel Krokus

http://www.hotelkrokus.com/

Hotel se nachází v Peci pod Sněžkou vedle parkoviště, má bezbariérový vstup do objektu, restauraci i WC. Vozíčkáři se zde mohou i ubytovat. Hotel je vhodný i pro rodiny s dětmi i seniory. 

 

2. Bouda v Obřím dole

http://www.boudavobrimdole.cz/

Objekt má pro vozíčkáře bezbariérový vstup, restauraci i WC, je vhodný i pro rodiny s dětmi i seniory. 

 

3. Bouda pod Sněžkou

http://www.boudapodsnezkou.eu/

Objekt je přístupný pro rodiny s dětmi a seniory, ale pro vozíčkáře je zcela nepřístupný.

 

Fotogalerie

Údolí Obří důl

Údolí Obří důl

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load