>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Janských Lázní přes Rudolfovo údolí na Hoffmanovy boudy

Janské Lázně

Krkonoše

Janské Lázně

Trasa začíná v Městečku Janské Lázně – toto příjemné lázeňské středisko ležící na úpatí Černé hory nabízí možnosti sportovního i kulturního vyžití i vozíčkářům. Krátká trasa sice vytrvale stoupá, ale je schůdná pro seniory i osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky, při dobré kondici jí zvládnou i osoby na mechanických vozících.

Trasa vychází z parkoviště u spodní stanice lanovky na Černou horu (spodní parkoviště P3 je pro jednodenní návštěvníky zdarma). Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 7 km, poměrně velké převýšení je 200 m a k jejímu zdolání je třeba dobré kondice. Trasa nemá turistické značení, je v celé délce asfaltová a končí na Hoffmanových boudách. Z parkoviště pod lanovkou je třeba sejít do centra Jánských Lázní a za kolonádou odbočit do areálu dětské léčebny Vesna. Cesta Rudolfovým údolím je příjemná. Za prohlídku rozhodně stojí bezbariérové centrum lázeňského městečka se zajímavou kolonádou, informační panely Lázeňské naučné stezky a na Hoffmanových boudách pak historická kachlová kamna. V Janských Lázních mohou turisté na vozíku navštívit bezbariérové kino nebo krytý bazén. Po domluvě s obsluhou lanovky mohou vozíčkáři podniknout též výlet na vrchol Černé Hory a opět se lanovkou vrátit zpět.

 

Možné varianty trasy:

1) Na křižovatce nad Rudolfovým údolím lze odbočit po asfaltu vlevo na Zlatou vyhlídku (0,5 km jedna cesta).

2) Z Hoffmannových bud lze pokračovat po asfaltce na Ludvíkovu boudu, Zinneckerovu boudu a dále až na vrchol Černé hory (6,5 km jedna cesta).

POZOR důležité upozornění k této trase – tato varianta cesty je hodně dlouhá a přesto, že první kilometr vede téměř po rovině, následuje strmé stoupání a převýšení činí celkem 570 m. Zdolání celé trasy vyžaduje velmi dobrou fyzickou zdatnost. Pro elektrické vozíky je trasa sice s obtížemi sjízdná, ale počítejte s vysokou spotřebou energie, osobám na mechanickém vozíku jí vůbec nedoporučujeme.

 

Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Hoffmannova bouda

www.retomgroup.cz

Bouda se nachází na konci trasy, má bezbariérový vstup do objektu a restauraci (bohužel zde chybí bezbariérové WC). Objekt je vhodný i pro rodiny s dětmi i seniory. 

 

Fotogalerie

Janské Lázně

Janské Lázně

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load