>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu

Špindlerův Mlýn

Krkonoše

Špindlerův Mlýn, 543 51

Tato trasa, která vede přímo po břehu řeky Labe skýtá hezké výhledy na Krkonoše a na Malý Labský vodopád. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky. Při dobré kondici je vhodná též pro mechanické vozíky, především v závěru cesty je větší převýšení.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně vedle parkoviště P3 u lanovky na Medvědín, trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu. Skýtá krásné pohledy na Krkonoše, na dně ledovcového údolí uvidíte zbytek ledovcové morény a můžete obdivovat Malý Labský vodopád. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 10 km, stoupání je táhlé a mírné, převýšení je 200 m. Trasa končí v Labském dole u Malého Labského vodopádu, kde je také závěr cesty „Buď fit“, pro rekreační běžce.

Možné varianty trasy:

Výchozím bodem může být centrální parkoviště u autobusového nádraží a k sezónnímu návštěvnickému centru dojít po asfaltové komunikaci po levé straně Labe (trasa bude v jednom směru o 1 km delší). U cesty najdete hotel Savoy, který je komlpletně bezbariérový a nabízí vozíčkářům i ubytování.

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Srub pod Medvědínem
Objekt je přístupný pro seniory i rodiny s dětmi, pro vozíčkáře je přístupná pouze venkovní terasa s možností obsluhy.

2. Hotel Savoy
http://www.bohemia-club.cz/
Hotel je kompletně bezbariérový, má bezbariérovou restauraci, hygienické zařízení a jako jeden z mála nabízí vozíčkářům i ubytování. Nabízí dobré zázemí i rodinám s malými dětmi a seniorům.

3. Restaurace Labužník
www.restauracelabuznik.cz
Tato příjemná restaurace s letní terasou a minigolfem nabízí možnost stravování i lidem na vozících, je dobře přístupná pro seniory i rodiny s malými dětmi.

Fotogalerie

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load