>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Benecka přes rozcestí na Rovinkách na Třídomí

D96 28

Krkonoše

Velmi jednoduchá a pohodlná cesta vede lesem je téměř bez převýšení. Ze Třídomí jsou velmi hezké výhledy na Krkonoše. Cesta je ideální pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky. Alternativa trasy vede z Rovinek na Janovu Horu kde je farma s Huculskými koňmi.

Cesta začíná  na Benecku u centrálního parkoviště (u lyžařského areálu), je značena zeleně, částečně i bez značení a až na Třídomí vede po asfaltovém povrchu a je takřka bez převýšení. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 9 km, převýšení je pouze 10 m. Na rozcestí turistických cest na Rovinkách je příjemné malé občerstvení. 

 

Možné varianty trasy:

1) Z rozcestí turistických tras Rovinka je možné dál pokračovat 2 km po žluté značce na Janovu horu kde se na rozsáhlých pastvinách sahajících až do 1000 m nad mořem pase stádo 300 Huculských koní. Najdete zde též velmi příjemnou restauraci dětským hřištěm. Cesta z Rovinek na Janovu horu je asfaltová, ale posledních 400 m k farmě s Huculskými koňmi je se štěrkovým povrchem a nerovnostmi a pro vozíčkáře je tento úsek takřka nesjízdný.

2) Další, pro vozíčkáře též náročnější variantou je možnost vydat se  z Rovinek  po zelené turistické značce směrem na Labskou u Špindlerova Mlýna. Můžete zde obdivovat výhled na Labskou přehradu a Krausovy boudy.

 

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Hotel Kubát

www.hotelkubat.cz

Hotel se nachází na Benecku, vedle hlavní silnice. Má bezbariérovou restauraci, ale vozíčkáři budou při vstupu potřebovat pomoc – nutno překonat 1 schod. Pro seniory a rodiny s dětmi je objekt lehce přístupný.

 

2. Rovinka

www.rovinka.cz

Tento malý objekt s občerstvením se nachází v závěru trasy – na rušné křižovatce turistických cest. Pro vozíčkáře je bezbariérové pouze posezení venku s možností donášky jídla.

 

Fotogalerie

D96 28

D96 28

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load