>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu snídani

Mumlavský vodopád

Krkonoše

Dobře schůdná asfaltová cesta podél říčky Mumlavy s tzv. Obřími hrnci a 12 m vysokým vodopádem. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez větších omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky. Z jakéhokoliv místa na trase se lze vrátit zpět.

Trasa začíná v Harrachově na centrálním parkovišti vedle autobusového nádraží a je značená modře. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je celkem 11 km, po celé délce je asfalt, převýšení 330 m. Cesta vede podél říčky Mumlavy s obřími hrnci a končí na rozcestí zvaném Krakonošova snídaně. Odbočkou, která je štěrkovitá a se svodnicemi je možné se dostat až k 12 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu (vozíčkáři zde budou potřebovat pomoc asistenta).

Zajímavosti v okolí trasy:
horské město Harrachov, výhledy na skokanské můstky, Harrachovská sklárna a pivovar, sklářské muzeum, hornické muzeum, lesnická a myslivecká expozice Správy KRNAP Šindelka, dětské hřiště a dětská trasa Liška (Liška není vhodná pro vozíčkáře).

Bezbariérová místa pro občerstvení a úkryt na trase:

1. Mumlavská bouda
telefon: 739 028 060
Výletní restaurace se stylovým interiérem - restaurace je pro vozíčkáře bezbariérová, ale při vstupu do objektu je nutné s pomocí personálu nebo asistenta překonat jeden schod. Pro seniory a rodiny s dětmi je objekt přístupný.

2. Srub U lišáka
http://www.srubulisaka.eu/
Srub je přístupný pro rodiny a seniory, ale pro vozíčkáře je bariérový (4 schody do objektu). Vozíčkáři mohou využít venkovního posezení u dřevěných stolů s venkovní obsluhou.

Fotogalerie

Podél Mumlavy, autor: Správa KRNAP

Podél Mumlavy

 
Podél Mumlavy, autor: Správa KRNAP

Podél Mumlavy

 
Podél Mumlavy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Podél Mumlavy

 
Podél Mumlavy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Podél Mumlavy

 
Podél Mumlavy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Podél Mumlavy

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load