>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kam můžete ze Železného Brodu vyrazit na zajímavý výlet?

Železný Brod

Český ráj

Ze Železného Brodu lze na výlet vyrazit všemi směry, záleží jen na vás, která cesta a jaký cíl vás zaujme.

Směr Bozkov: Jak již sám název napovídá, cílem jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ze Železného Brodu se vydáte po asfaltové silnici na levém břehu řeky Jizery proti proudu řeky (červené turistické značení). Doporučujeme zastávku ve vodáckém kempu Paraplíčko, kde se můžete pokochat pohledem na řeku deroucí se mezi kamením, poté pokračovat až na Spálov, bčerstvit se v restauraci Hotelu Pod Spálovem a prohlédnout si unikátní stavbu malé vodní elektrárny z 20. let minulého století, která je sice průmyslovým objektem, ale také zajímavým uměleckým dílem. Ze Spálova můžete pokračovat buď autem dále po silnici do Bozkova, nebo se můžete vydat po červeném značení na příjemnou procházku lesem Palackého stezkou a odbočením¨přes modré značení až k Bozkovským dolomitovým jeskyním.

Směr Jablonec nad Nisou: Pokud se vydáte tímto směrem, doporučujeme zastavit se ve výletním areálu Pěnčín. Nejenže se zde dá výborně občerstvit v restauraci s posezením na zahrádce, ale zároveň si zde můžete prohlédnout kozí farmu, výrobu a broušení drahých kamenů nebo se nechat odvézt výletním vláčkem do areálu doktora Kittela nebo až na rozhlednu Černá Studnice a zpět.

Směr Turnov: Směrem na Turnov se zastavte v obci Malá Skala, často nazývanou perlou Českého ráje, která vám kromě příjemného koupání v řece Jizeře nabídne i výchozí místa pro řadu turistických cílů.

Směr Koberovy: Pokud Železný Brod opustíte tímto směrem, můžete po červeném značení Zlaté stezky Českého ráje dojít do Besedických skal a projít si útvar pískovcových skal Chléviště nebo přes Hamštejnský hřeben dojít na rozhlednu Kozákov, případně se vydat po modrém značení na zříceninu hradu Rotštejn.

Příloha

Fotogalerie

Železný Brod

Železný Brod

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load