>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

In-line bruslení v okolí Geierswalde See

Blunoer See, autor: Šárka Šolcová

Jizerské hory

V Čechách bohužel zatím není mnoho kvalitních tras pro kvalitní inline bruslení, ale v dojezdové vzdálenosti se nachází doslova bruslařský ráj! Jedná se o Lužická jezera v sousedním Německu. Oblast se nachází necelých 100 km od našich severních hranic a je vhodná i na jednodenní výlet.

V okolí Lužických jezer čekají na příznivce inline bruslí i na cyklisty, kteří preferují rovinaté terény, stovky kilometrů cyklotras s perfektním asfaltovým povrchem. Soustava uměle vytvořených jezer, která vznikla zatopením bývalých povrchových hnědouhelných dolů, leží zhruba 25 km severně od německého Bautzenu, v okolí měst Hoyerswerda, Senftenberg a Spremberg.

Oblíbenou a prověřenou lokalitou je oblast okolo městečka Geierswalde. Z jednoho místa můžete absolvovat hned několik tras a proto zde můžete zůstat i několik dní a projíďět jednotlivé trasy. Ideální variantou poměrně levného, ale zároveň pohodlného ubytování jsou mobilhomy, které se nacházejí u Geierswalder See. Jsou umístěny na louce téměř na břehu jezera (ideální na koupání). Hned u kempu je několik tras, po kterých se můžete bez přejíždění autem vydat na trasu okolo Geierswalder See, Partwitzer See, Sedlitzer See i Blunoer Sudsee. Více informací najdete na stránkách Lužická jezera.

Oblast je v podstatě naprosto rovinatá, takže nabízí ideální terény i pro začínající bruslaře či rodiny s dětmi. V horých dnech si nezapomeňte přibalit plavky, v Geierswalde je upravená písečná pláž s občerstvením a půjčovnou sportovního vybavení.


Hledáte ubytování v severních Čechách, odkud můžete k Lužickým jezerům dojet?
Ubytování Jizerské hory
Ubytování Frýdlantsko
Ubytování Lužické hory
Ubytování Liberec

Fotogalerie

Blunoer See, autor: Šárka Šolcová

Blunoer See

 
Houby rostou přímo u tras..., autor: Šárka Šolcová

Houby rostou přímo u tras...

 
Ubytování v mobilhomech, autor: Šárka Šolcová

Ubytování v mobilhomech

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load