>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Výlet k rozhledně na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou

Skokanský můstek

Český ráj

K lyžařskému areálu vyrazíme z Lomnice nad Popelkou. Na malém městě přežilo mnoho historických přízemních domků a v části zvané Karlov byla vyhlášena památková rezervace lidové architektury. Kouzlo města však lze objevit i v jiných uličkách.

Délka trasy: 8,5 km

Na západním konci Karlovského náměstí se ulicí Josefa Kábrta vydáme vpravo a dojdeme po ní na modrou značku. Tou se dáme doleva a dále pak budeme pokračovat po zelené až k lyžařskému areálu. Po návštěvě vyhlídky na skokanském můstku budeme po zelené pokračovat na Smetanovu vyhlídku. Od ní pak po červené přes Rváčov do Skuhrova a po modré zpět do Lomnice. Zde můžeme navštívit například místní hřbitov s dřevěnou zvonicí ze 17. století nebo Městské muzeum a galerii. Za parných letních dnů je možno využít místní koupaliště a kdybyste sem naopak zamířili v zimě, pak v okolí města najdete jak upravené běžecké stopy, tak i kratší lyžařské vleky.

Příloha

Fotogalerie

mapa

mapa

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load