>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Výlet k rozhledně Kopanina

Kopanina

Český ráj

Kopanina

Pokud si chceme udělat výlet na Kopaninu, pak je nejlepším místem pro začátek Malá Skála s dobrou dostupností a turistickým zázemím.

Délka trasy: 7,5 km

Přímo nad obcí se tyčí Vranovský hřeben, hradba vztyčených pískovcových skal s krásnou vyhlídkou nad řekou Jizerou, zbytky hradu Vranova s romantickou úpravou - Panteonem. Po hřebeni pak stoupáme výše až ke zřícenině hradu Frýdštejn. Hrad z druhé poloviny 14. století sloužil necelých 200 let a pak už jen chátral. Od něho budeme i nadále stoupat až k rozhledně Kopanina. Zpět se vrátíme po zelené značce přes Bobov. Z cesty jsou hezké výhledy na železnobrodsko a na rozeklaný hřeben Suchých skal, kterým se říká Kantorovy varhany nebo také České Dolomity. Na okraji Malé Skály dojdeme k zámku, který není přístupný, a kolem kaple sestoupíme k řece Jizeře. Zde můžeme využít koupání v řece, vyžít se v lanovém centru nebo se vydat na další cestu po vodě.

Fotogalerie

mapa

mapa

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load