>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Výlet k rozhledně Kozákov

Rozhledna

Český ráj

Kozákov je nejvyšším bodem uvnitř Českého ráje. Na okraji regionu, kde sousedí s Jizerskými horami, najdeme až o 100 m vyšší místo, ale na úbočí Kozákova jsou pískovce, které region spolu s vyvřelými kopci symbolizují. Nejvyšší bod, kde se nachází rozhledna a Riegrova chata, nebyl nejvyšším místem kopce a přívodní sopouch leží asi 2 km severozápadně. Hora se od konce své sopečné činnosti, to je za posledních 4,5 milionu let, zvedla o zhruba 300 m. Dnes je ve výšce 744 m n. m.

Délka trasy: 3 km

Každý okruh tak bude mít nějaké stoupání, mnohdy strmé. Budeme-li sestupovat od chaty po modré značce směr Radostná studánka, pak hned na začátku klesání narazíme na vulkanické skalky. Láva stékala především k severu, kde vytvářela mohutné příkrovy, které jsou dnes těženy. Radostná studánka je pramen s kapličkou z roku 1841, který sloužil pro chatu na vrcholu Kozákova a dnes zásobuje přilehlé obce. Pod ní budeme pokračovat doprava po vrstevnicové lesní cestě, až narazíme na červenou turistickou značku. Po ní vystoupíme na Drábovnu. Hned jak se octneme na ukloněné ploše pískovcové kry, budeme v místě bývalé vyhlídky. Dole pod námi jsou vidět skály Měsíčního údolí a dále vidíme Ještědský hřeben. Drábovna je nejvýše položený bod pískovcové kry s vylámanou místností. Od ní budeme pokračovat po značce na hřeben a budeme pokračovat dále vpravo do vrchu až zpátky na Kozákov.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load