>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Výlet k rozhledně Dubecko

Dubecko, autor: Míra Chmela

Český ráj

Mírová pod Kozákovem
Dubecko

Když už věž mobilních operátorů trčí z krajiny, tak ať slouží alespoň jako rozhledna. Dubecko leží na ukloněné pískovcové kře, takzvané kuestě. Od Klokočských skal je oddělena údolím Stebenky, v Rovensku pod Troskami je přerušena tokem Veselky. U Dubecka najdeme v lese několik menších pískovcových skalek. V jedné z nich je nedávno vytesaná kaplička, která je zasvěcená sv. Eustachovi. Rozhledna je tvořena ocelovým tubusem, kolem kterého spirálovitě stoupá schodiště.

Délka trasy: 11,8 km

Dubecko leží poblíž modře značené pěší trasy ze Sedmihorek na Kozákov, a pokud se rozhodnete pro pěší výlet, pak je asi nejlépe spojit jej s návštěvou Klokočských skal a hradu Rotštejna. Od kapličky v Dubecku klesáme po místní silničce do údolí ke Stebence. Na hlavní silnici se vydáme vpravo. Jsme na křižovatce, kde je možno se občerstvit. Odtud již půjdeme po žluté značce na Rotštejn a dále ke Klokočským průchodům. Odtud vyrazíme po žluté značce přes jeskyni Postojnu na Bukovinu, ale v místě, kde u lípy odbočuje vlevo prudce z kopce, se budeme držet silničky. Na křižovatce odbočíme doprava do kopce a po půl kilometru dorazíme na červenou značku. Po ní se vrátíme přes Betlémské skály zpět k průchodům. Skalní soutěskou sestoupíme po schodech do obce Klokočí a po červené značce pokračujeme až na rozcestí nad Vescem. Odtud se můžeme po modré značce vrátit k Rotštejnu.

Fotogalerie

mapa

mapa

 
Dubecko

Dubecko

 
Dubecko, autor: Míra Chmela

Dubecko

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load