>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Lomnická procházka po stopách uměleckých slohů

Radnice

Český ráj

Malou učebnici historie stavitelských slohů ukrývá ve svém nitru Lomnice nad Popelkou, malebné město na úpatí poutní hory Tábor.

Každému, kdo se pustí do jejího „studia“, poskytne nejen nezbytné ponaučení, ale také příjemnou kratochvíli při seznamování s neopakovatelným duchem přívětivého městečka. Stačí se jen vydat na procházku po památkové rezervaci v jeho samém srdci, na Husově náměstí a v blízkém okolí, a poznávat pověstný um a dovednost dávných stavitelů a řemeslníků.

Doslova na každém kroku narazíte na skvostné umělecké dílo. Před vašima očima defiluje Zámek – barokní přestavba sídla na místě původní gotické tvrze; radnice ve stylu francouzské neogotiky; barokní kašny; secesní pomník Mistra Jana Husa; mariánský morový sloup; dřevěná hřbitovní zvonice stará bezmála tři a půl století; secesní Bártova vila; barokní kostel sv. Mikuláše z Bari; Karlovské náměstí s roubenými chalupami, zdobenými bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi; muzeum v neoklasicistním Šlechtově Hrubém domě s bohatými expozicemi včetně národopisné a s dobově zařízenými interiéry nebo budovy Tylova divadla a spořitelny z 20. let minulého století.

S jejich bližší historií se můžete seznámit v průvodci, který nabízí Turistické informační centrum, po městě vás po domluvě provedou také pracovníci lomnického muzea. Pokud vyrazíte sami, se snadnější orientací po městě vám pomohou nové směrové ukazatele.

24.04.2018

Příloha

Fotogalerie

Radnice

Radnice

 
Karlovské náměstí

Karlovské náměstí

 
Lovecký zámeček

Lovecký zámeček

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load