>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Arboretum Bulovka

Arboretum Bulovka

Frýdlantsko

Bulovka 34
Bulovka, 464 01

E-mail: info@arboretumbulovka.com
Web: www.arboretumbulovka.com

Soukromá zahrada patří manželům Dennenbergovým, kteří v r. 1996 koupili malý domek s rozlehlou zahradou, jejíž počátek je datován 1890. K této usedlosti patří nejen zahrada o rozloze 2 600 m2, ale i lán země čítající 4,5 hektaru.

Proč arboretum? V roce 2002 se manželé rozhodli přeměnit a přetvořit divokou zahradu 4,5 hektaru a okolní půdy v arboretum. Vybrali pro hranice pozemku stromy, které by přirozeně splynuly s okolní přírodou, stranou areálu vysázeli specifický druh borovice, unikátní kolekce jehličnanů. Vybudovali a osázeli růžovou zahradu v typickém holandském stylu, ohraničenou červeným a zeleným bukovým živým plotem, přičemž celou část růžové zahrady rozdělili podle barevných odstínů růží a různých druhů bylin. Od roku 2003 vysázeli obrovské množství stromů, keřů a následně s pomocí dětí z místní školy zasadily 25 osik.

Arboretum Bulovka se nachází na úpatí Jizerských hor 11 km od Frýdlantu a 7 km jižně od obce Habartice na pomezí obcí Bulovka a Pertoltice. Arboretum je situováno na náhorní plošině mezi kopci a lesy s výhledem na trojzemí Polska, Česka a Německa. Všechny názvy stromů a keřů jsou popsány: latinsky, anglicky země/kontinent původu

Arboretum je otevřeno denně a je volně přístupno. Jednou ročně pořádá paní Hennie Dennenbergová workshop v oboru malířství.

Příloha

Fotogalerie

Arboretum Bulovka

Arboretum Bulovka

 
Arboretum Bulovka

Arboretum Bulovka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load