>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Bedřichov - Nová Louka

Nová Louka

Jizerské hory

Bedřichov

Devítikilometrový okruh vhodný pro rodiny s kočárky. Projdete místy, kde stávala sklářská huť, NS Lesy Jizerských hor vás provede minulostí a současností místní přírody a na závěr vás čeká unikátní Clam-Gallasovská obora.

Délka trasy: 9 km, převýšení 149 m, 3 h

Průběh trasy: Bedřichov, stadion - Bedřichov, hájovna (0,5 km) - Blatný rybník (3 km) - Nová Louka (3,7 km) - Za Novou Loukou (4,2 km) - Vládní cesta - Bedřichov, obora (8,2 km) - Bedřichov, stadion (9 km)

Popis trasy: Trasa vede z Bedřichova přes Blatný rybník, který byl vybudován v roce 1780 pro panskou pilu, na Novou Louku k bývalému loveckému zámečku, dnes penzionu a restauraci Šámalova chata. Cesta dále pokračuje po Vládní cestě NS Lesy Jizerských hor okolo Klikvové louky zpět do Bedřichova. Nedaleko stadionu se nachází pozůstatky panské obory hraběcího rodu Clam-Gallasů postavené v letech 1848-52. 

Tipy na občerstvení na trase: Šámalova chata, Hospoda Bedřichov, Lesní chata, restaurace Dolina


Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load