>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vrcholová rašeliniště a jezírka

Jizerka, autor: archiv TRJH

Frýdlantsko

Pěší výlet ze Smědavy za vyhlídkami z Jizery, Sněžných věžiček a dále přes rašeliniště na Černé hoře do sedla Holubníku a zpět.

Průběh trasy:
Smědava * Jizera * Kneipa * Sněžné věžičky * Černá hora * Sedlo Holubníku * Na Čihadle * Kneipa * Smědava

Popis trasy:
Z parkoviště na Smědavě se vydáme Štolpišskou silnicí po modré značce. U Malé klečové louky odbočíme vlevo a po žluté značce vystoupáme na Jizeru. Stejnou cestou se vrátíme zpět na modrou značku a pokračujeme přes Kneipu a Čihadlo k Rozmezí. Odbočíme vpravo a po žluté značce vystoupíme do sedla Černé hory. Můžeme odbočit vpravo na skalní vyhlídku Sněžných věžiček nebo přímo pokračovat do sedla Holubníku. Odtud po zelené značce sestoupíme zpět na Štolpišskou silnici a po ní se vracíme po žluté značce zpět k Čihadlu a po modré pak přes Kneipu zpět na Smědavu.

Smědava
Samota Bílého Potoka s horskou chatou z roku 1935 a parkovištěm, umožňující nástup na cykloturistiku a turistiku v této části Jizerských hor.

Smědavská hora
Výrazný široký vrch s nadmořskou výškou 1084 m na Hejnickém hřbetu. Přírodní rezervace, na severním úbočí zbytky ze dvou letadel, která zde havarovala v roce 1992.

Jizera
Druhý nejvyšší vrchol české části Jizerských hor o nadmořské výšce 1122 m. Na jeho vrcholové partii je vyhlášená nejstarší přírodní rezervace Jizerských hor - Prales Jizery. Na východní vrcholové skále je vybudována vyhlídka s překrásným kruhovým výhledem na Jizerské hory a západní Krkonoše.

Na Kneipě
Křižovatka v centrální části Jizerských hor na západním úpatí Jizery. V sezóně otevřen kiosek. Stejnojmenná přírodní památka s vrcholovým rašeliništěm.

Na Čihadle
Přírodní rezervace o rozloze 15 ha s největším počtem rašeliništních jezírek v Jizerských horách leží na rozvodí Baltského a Severního moře. V důsledku odlesnění dochází k jejich částečnému vysoušení. V rezervaci je přístupná vyhlídková věž.

Bílá smrt
Malovaná deska v sedle Holubníku připomínající událost z roku 1909 při sněhové bouři.

Sněžné věžičky
Zalesněný vrch v severovýchodní části Černé hory nad sedlem Holubníku. Vrchová partie žulových skal, na upravenou skalní vyhlídku vedou schody.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load