>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Na Soušskou přehradu

Soušská přehrada

Jizerské hory

Pěší výlet z Kořenova údolím Jizery na Bukovec, přes kopec na Soušskou přehradu a přes Nyčovy domky zpět.

Průběh trasy:
Kořenov * Mořina * Souš * Horní Polubný * Kořenov

Popis trasy:
Od vlakového nádraží z Horního Kořenova se vydáme po žluté značce do údolí Jizery, kterým pokračujeme po červené značce na Mořinu. K Soušské přehradě sestupujeme po modré značce k penzionu Na Souši. Do Kořenova se vracíme přes Horní Polubný po zelené značce.

Kořenov
Obec vznikla v roce 1960 sloučením obcí Polubný, Příchovice (i s osadou Rejdice) a Jizerka. Významné zimní středisko se sedmi lyžařskými areály. Ozubnicová železniční trať s nejprudším železničním stoupáním v Česku (až 58 promile) a nejdelším jednokolejným železničním tunelem v Česku (940 m) a pěkným viaduktem přes řeku Jizeru.

Jizera
Hraniční tok s Polskem pramenící na nejvyšším vrchu Jizerských hor Smrku.

PR Bukovec
Přírodní rezervace o rozloze 57 ha vyhlášená na dominantním sopečném vrchu. Lokalitou prochází naučná stezka, z vrcholu v nadmořské výšce 1005 m je za dobrého počasí pěkný výhled zejména na vrcholky Krkonoš. Pod Bukovcem na soutoku Jizery a Jizerky je pěší přechod do Polska.

Soušská přehrada
Údolní nádrž na Černé Nise z let 1912 - 15, původně sloužila pro rekreaci, ale od poloviny sedmdesátých let využívána jako rezervoár pitné vody. Podzemním kanálem je přiváděna část vody z Bílé Nisy.

Horní Polubný
Obec z přelomu 17. a 18. století, kostel sv. Jana Křtitele z konce 18. století, chráněný jasan ztepilý, stáří cca 300 let, u č.p. 34 a javor klen, stáří 360 let, u hotelu Sport.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

Fotogalerie

Soušská přehrada

Soušská přehrada

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load