>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kolem Černostudničního hřbetu

Černá Studnice

Jizerské hory

Smržovka, 468 51

Výlet na kole kolem pramene Nisy a kozí farmy na Pěnčíně.

Průběh trasy:
Smržovka * Tanvald * Velké Hamry * Pěnčín * Nová Ves * Smržovka

Popis trasy:
Z náměstí T. G. Masaryka ve Smržovce vyjedeme na jihovýchod po cyklotrase 4310 do Horního Tanvaldu, kde odbočíme vpravo a po trase 3025 sjedeme do Tanvaldu. Odbočíme vpravo a údolím Kamenice sjedeme po trase 4248 do Velkých Hamrů k památníků Svárovské stávky. Pokračujeme podél Kamenice po trase 4249 k mostu, přejedeme řeku a vystoupáme na silnici do Zásady, pokračujeme přes Pěnčín do Maršovic. Trasou 4247 dojedeme do Dolní Černé Studnice. Ze sedla pak sjíždíme po 3038 přes Novou Ves zpět do Smržovky.

Smržovka
Město založené podle Smržovského potoka v 16. století, převážně textilní a sklářský průmysl. Dodnes tradiční výroba bižuterie a hutního skla. Technickou památkou je impozantní železniční most. Město je známé tradičním zázemím českého sáňkářského sportu.

Tanvald
Původně průmyslové město založené na soutoku Desné a Kamenice počátkem 17. století. V současné době má stále větší význam jako rekreační oblast, zejména jako zimní lyžařské středisko. V Horním Tanvaldě původně rokokový kostel sv. Petra a Pavla, památkově chráněna je i kaple sv. Anny Tanvaldské. Ozubnicová dráha je jednou z posledních normálně rozchodných ozubnicových železnic v Evropě. Vyhlídková skála Terezínka na úbočí hory Muchov.

Velké Hamry
Velká průmyslová obec v údolí Kamenice, kostel sv. Václava. V místní části Svárov v roce 1870 proběhla krvavě potlačená dělnická stávka.

Nová Ves nad Nisou
Rekreační horská obec založená v 17. století na úpatí Černostudničního hřebenu, moderní kostel P. Marie z roku 1935.

Pramen Nisy
Parkově upravené okolí hlavního pramene najdeme na východním okraji Nové Vsi. Pramen je výchozím místem mezinárodní cyklostezky Nisa - Odra. V roce 2014 došlo k částečné opravě poválkového chodníku, který k Prameni Nisy vede.

Pěnčín
Podhorská obec z 16. století s okolím bohatým na přírodní a kulturní zajímavosti, výletní areál se zemědělským muzeem, možnost projížďky výletním vláčkem.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load