>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Na Frýdlantskou rozhlednu

mapa trasy

Frýdlantsko

Pěší výlet přes rozhlednu, Pousteckou oboru a vodní nádrž Harta po okolí Frýdlantu.

Průběh trasy:
Frýdlant zámek * Frýdlant rozhledna * Poustecký les východ * Poustecký les západ * Harta * Frýdlant zámek

Popis trasy:
Od zámku se vydáme po červené místní značce přes park a historickou část města k rozhledně. Výhled je značně omezen vzrostlými stromy. Na západním úbočí Resslova vrchu se dáme vpravo po žluté značce do Pouteckého lesa. V údolí Bukovského potoka odbočíme doleva a po zelené značce dojdeme přes Horní Hartu zpět do Frýdlantu.

Frýdlant
Město z konce 13. století, jehož dominantu tvoří hrad na čedičové skále. Ve městě děkanský kostel Nalezení sv. Kříže. V budově novorenesanční radnice z konce 19. století je muzejní expozice přírody a historie Frýdlantska. Ve městě se koná mnoho zajímavých akcí, například: Valdštejnské slavnosti, Slavnosti sýra, Frýdlantská jazzová dílna.

Frýdlantská rozhledna
Na místech původní dřevěné rozhledny byla v letech 1906 - 7 postavena zděná, vysoká 21 metrů. V roce 1982 byla opravena, dnes je výhled značně omezen vzrostlými stromy i vysílačem.

Harta
Mohutný meandr řeky Smědé, skalním masivem v oblouku prochází železniční tunel. Severně je na řece vodní nádrž. Celým okolím Harty můžeme projít po místní žluté značce, délka cca 5 km.

Poustecký les
Velký lesní komplex ve Frýdlantském výběžku se starými porosty. V centrální části naučná stezka městských lesů s šesti informačními panely o funkci lesa.

Frýdlant hrad a zámek
Hrad postavený ve 13. století Ronovci při obchodní cestě na skalním ostrohu nad řekou Smědou. Jako první hradní muzeum v Evropě zpřístupněn veřejnosti již roku 1801. Sbírky nesmírné historické umělecké hodnoty - zbrojnice, černá kuchyně. Několik volitelných prohlídkových okruhů.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

Fotogalerie

mapa trasy

mapa trasy

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load