>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Hraniční okruh

mapa trasy

Frýdlantsko

Dlouhý výlet na kole s malým převýšením po Frýdlantském výběžku.

Průběh trasy:
Frýdlant * Kunratice * Pískový vrch * Kunratice * Višňová * Filipovka * Habartice * Pertoltice * Horní Řasnice * Dolní Řasnice * Frýdlant

Popis trasy:
Z Frýdlantu vyjedeme na západ po trase 3059 na jižní okraj Kunratic, kde odbočíme vpravo na trasu 3039. Po té projedeme přes Kunratice do Višňové, odkud pokračujeme na sever po trase 3006 do Habartic. Podél hranice projedeme přes Pertoltice do Horní Řasnice. Na nejsevernějším místě trasy můžeme udělat krátkou odbočku do Dolní Oldříše ke kostelu a prohlédnout si prastarý smírčí kříž. V Horní Řasnici odbočíme vpravo na trasu 3059. Ta nás zavede přes Dolní Řasnici a Krásný Les zpět do Frýdlantu.

Frýdlant
Město z konce 13. století, jehož dominantu tvoří hrad na čedičové skále. Byl jako první hradní muzeum v Evropě zpřístupněn veřejnosti již roku 1801. Sbírky nesmírné historické umělecké hodnoty - zbrojnice, černá kuchyně. Ve městě děkanský kostel Nalezení sv. Kříže. V budově novorenesanční radnice z konce 19. století je muzejní expozice přírody a historie Frýdlantska.Ve městě se koná mnoho zajímavých akcí, například: Valdštejnské slavnosti, Slavnosti sýra, Frýdlantská jazzová dílna. Výhled na okolí města nabízí rozhledna na Resselově vrchu.

PR Meandry Smědé
Přírodní rezervace vyhlášená v roce 1998 pro zachování přírodního charakteru meandrujícího toku Smědé včetně vzniku slepých ramen. Území bohaté na chráněnou floru i faunu.

Kunratice
Obec ze 14. století, kostel Všech svatých, zachovalé podstávkové domy.

Víska
Zemědělská obec v dolí Smědé s nejlépe zachovanými domy hornolužické lidové architektury. Pro ní byl typický velký obytný dům s roubeným či zděným přízemím a brázděným patrem.

Habartice
Pohraniční obec z konce 14. století se zachovalou lidovou architekturou.

Řasnice
Obec ze 14. století, v údolí stejnojmenné řeky, v Dolní Řasnici u mostu kovárna kováře Stelziga, vůdce selských nepokojů, dnes objekt v soukromém vlastnictví, možnost prohlídky.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load