>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Přední a Zadní

mapa trasy

Krkonoše

Výlet na kole z Benecka na rozhlednu Přední Žalý.

Průběh trasy:
Benecko * Přední Žalý * Zákoutí *Benecko

Popis trasy:
Z Benecka vyjedeme na jihovýchod a vystoupáme po trase 10A na Přední Žalý. Krátkou odbočkou vpravo můžeme navštívit rozhlednu. Pokračujeme po stejné trase do sedla na Zákoutí, odbočíme vlevo a po trase číslo 10 vrátíme se zpět na Benecko. Na tento výlet se můžeme vydat i z Herlíkovic, odkud nás i s kolem vyveze lanovka na Přední Žalý.

Benecko
Nejvýše položená obec v Krkonoších (850 m n. m.) zmiňovaná již v roce 1628. Dnes význačné turistické a lyžařské středisko. Historickým jádrem Benecka byl hrad Štěpanice ze 13. století, kdy podle Balbínovy kroniky vládl oblasti Jindřich Jan z Valdštějna. V současnosti se na místě hradu nachází zřícenina bašty a zbytků obranného systému. Na pile v Dolních Štěpánicích vyrobil pro hraběcí hajné v roce 1892 sekerník Vondrák první bukové lyže

Přední Žalý
Je dominantou okolí Vrchlabí a patří mezi nejhezčí krkonošské výhledy. Rozhledna na jeho vrcholu byla původně dřevěná (1836), později železná (1889) a od r. 1892 kamenná, vysoká 18 m. Pod jedinou kamennou rozhlednou v Krkonoších stála v letech 1890 - 1943 dřevěná restaurace. Na východních svazích směrem k obci Herlíkovice jsou lyžařské terény.

Vítkovice
Horské rekreační středisko Vítkovice v Krkonoších leží 683 m n. m. Víkovice v Krkonoších se nacházejí v údolí řeky Jizerky pod majestátní horou Kotel. Součástí obce Vítkovice v Krkonoších jsou osady Horní a Dolní Mísečky, Skelné Hutě a Janova Hora. Standardní běžecké tratě na Mísečkách patří k nejlepším v republice.
Barokní kostel sv. Petra a Pavla z r. 1690, u kostela barokní socha sv. Jana Nepomuckého. Pěkný soubor roubené lidové architektury. Zajímavostí je chov huculských koní na Janově hoře.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load