>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Přes tři kopce

Vrch Medvědín, autor: Michal Mikulec

Krkonoše

Bedřichov 88
Špindlerův Mlýn, 543 51

Pěší výlet v okolí Špindlerova Mlýna.

Průběh trasy:
Špindlerův Mlýn * Medvědín * Horní Mísečky * Šeřín * Špindlerův Mlýn

Popis trasy:
Ze Špindlerova Mlýna vyjedeme lanovkou na Medvědín a po žluté značce dojdeme do Horních Míseček. Pokračujeme Bucharovou cestou po červené značce přes Žalský hřeben do sedla Na Rovince. Zpět do Špindlerova Mlýna se vracíme po zelené přes Labskou, k stanici lanovky pak dojdeme po modré.

Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn leží u soutoku Labe a Dolského potoka v nadmořské výšce 710 m. n. m., žije zde okolo 1400 trvale žijících obyvatel. Výjimečné klimatické podmínky a rozmanitá horská příroda přispěly k tomu, že se Špindlerův Mlýn postupně přeměnil v jedno z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších středisek cestovního ruchu v České republice.
Nejstarší část obce Špindlerova Mlýna je Svatý Petr, který je zmiňován už v 16. století v souvislosti s dolováním rud na úbočích Kozích hřbetů a Stohu, podobně jako Labská (dříve Krausovy Boudy), kde se usadili dřevaři z alpských zemí pověření horním hejtmanem Kryštofem z Gendorfu těžbou a dopravou dřeva pro vrchlabské panství. Od druhé poloviny 19. století zaznamenal Špindlerův Mlýn výrazný rozvoj vzhledem k rozmachu cestovního ruchu, turistiky a zimních sportů.

Horní Mísečky
Významné horské rekreační středisko Horní Mísečky leží 1 000 m n.m. V Horních Mísečkách se nachází řada rekreačních objektů. Prochází tudy Horská silnice z Dolních Štěpanic k Vrbatově boudě. Končí zde naučná stezka Prameny Labe.
První bouda byla v Horních Mísečkách postavena již roku 1642. V současnosti zde lze spatřit zbytky hald hlušiny po rudném průzkumu z poloviny 20. století. Čtyřsedačková lanová dráha Medvědín, která vede do nadmořské výšky 1270 m n. m., je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem.

Šeřín
Plochý vrchol Žalského hřbetu o nadmořské výšce 1027 m, na výrazné vrcholové skále vyhlídková plošina, přístupná vytesanými schody.

Labská vodní nádrž
Nádrž s hrází o výšce 41 m a délce 154 m byla vybudovaná začátkem 20. století především jako prevence proti povodním při jarním tání sněhu. Nádrž pro svoje strmé svahy není vhodná ke koupání.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

Fotogalerie

Lanovka na vrch Medvědín, autor: Michal Mikulec

Lanovka na vrch Medvědín

 
Vrch Medvědín, autor: Michal Mikulec

Vrch Medvědín

 
Špindlerův Mlýn, autor: Bohdan Dvořák

Špindlerův Mlýn

 
Vodní nádrž Labská, autor: Daniel Balogh

Vodní nádrž Labská

 
Horní Mísečky, autor: archiv SMO Krkonoše

Horní Mísečky

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load