>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pohodová

Čertova hora

Krkonoše

Pěší výlet v přes Ručičky na Čerťák.
Průběh trasy:
Harrachov * Rýžoviště * Ručičky * Čertova hora * Harrachov

Popis trasy:
Od kostela v Harrachově vyjdeme po zelené značce přes Rýžoviště k Ručičkám, kde odbočíme vpravo a po Janově cestě dojdeme po modré značce do Studenova. Po stejné značce pokračujeme přes Čertovu horu na rozcestí se zelenou značkou. Po ní pak sestoupíme okolo skokanského areálu zpět do Harrachova.

Harrachov
Harrachov je nejznámějším turistickým a sportovním střediskem západních Krkonoš.
V letních měsících může Harrachov nabídnout bobovou dráhu, golfové hřiště, turistické trasy a cyklostezky. Po celý rok je pak pro návštěvníky otevřena sklárna s prohlídkou ruční výroby skla, Muzeum lyžování, Lesnické muzeum Šindelka, vyhlídkový vláček a spousta dalších atrakcí. Restaurace, bary, obchody se širokou škálou zboží, půjčovny sportovního vybavení jen dokreslují nabídku Harrachova. Harrachov nabízí jako jedno z mála horských středisek nepřeberné množství zábavy i v letních měsících. Mezi ty adrenalinové patří bezesporu Lanová centra, kde najdou vyžití jak dospělí tak děti.
V zimě je Harrachov vyhledávaný především pro své sjezdovky na Čertově hoře, denně upravované běžecké tratě a širokou nabídku služeb. Na jaře navštěvuje Harrachov pán hor Krakonoš a na jeho počest je připraveno mnoho atrakcí pro děti i dospělé.

Hornické muzeum
Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku. Prohlídka s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a návštěvníci poznají práci v dnes již neexistujících rudných dolech.

Harrachovská sklárna
Harrachovská sklárna je druhá nejstarší sklárna v Čechách. Byla založena před rokem 1712 na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Zachoval se zde tradiční způsob výroby. Unikátní 100 let stará historická brusírna skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Sortiment výroby tvoří luxusní nápojové sklo, užitkové sklo a křišťálové lustry. Zde se naskýtá vyhlídka do hutní haly s pecemi a tak návštěvníci mohou shlédnout skláře přímo při práci. V roce 2002 byl přímo v areálu sklárny přistaven minipivovar s restaurací, jehož součástí jsou i pivní lázně.

Skokanské můstky
Harrachov se dostal do podvědomí především skoky a lety na lyžích z Mamutího můstku, který patří mezi 6 největších na světě.

Rýžoviště
Rýžoviště se řadí k nejstarším osadám v Krkonoších a kdysi dávno se zde těžily rudy. Dříve zde byla tkalcovna a sklářská huť. V dnešní době zde však naleznete spíše hotely a penziony, nabízející ubytování pro turisty, rekreanty či sportovce. Největší ráj je tu v zimě pro lyžaře, kdy jsou všechny vleky a sjezdovky v okolí v provozu.

Janova skála
Výrazná skalní stěna na vrcholu o nadmořské výšce 1002 m, dostupná značenou odbočkou z nedaleké turistické cesty, nabízí pěkný pohled na západní Krkonoše.

Čertova hora
Výrazná hora jižně od Harrachova o nadmořské výšce 1020 m, na severní straně skokanský areál, na severovýchodním svahu lyžařský areál Rýžoviště. Na vrchol hory jezdí sedačková lanovka.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

Fotogalerie

hornicke muzeum harrachov

hornicke muzeum harrachov

 
sklarna harrachov

sklarna harrachov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load