>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kameňák

mapa trasy

Máchův kraj

Pěší výlet v okolí Dubé.

Průběh trasy:
Dubá * Nedamov * Panská Ves * Kamenný vrch * Dražejov * Dubá

Popis trasy:
Na výlet se vydáme z Dubé po modré turistické značce, která nás dovede přes Nedamov a Panskou Ves na Kamenný vrch u Křenova. Odtud značka pokračuje souběžně s červenou na rozcestí u Kamenného vrchu. Odbočíme vpravo a půjdeme převážně lesem úsek dlouhý 5,5 km po zelené turistické značce až do Dražejova, kde zelená značka končí. Ve vsi odbočíme vpravo a po žluté turistické značce projdeme Pramenný důl s horolezeckými terény. Od Rozprechtic půjdeme po žluté souběžně s červenou až do Dubé.

Dubá
Městečko Dubá leží v Dubské pahorkatině. Nejstarší zmínka o Dubé v listině krále Václava I. z roku 1253. Nejvýznamnější památkou Dubé je kostel Povýšení sv. Kříže postavený v letech 1744 - 60. Na náměstí barokní sousoší Nejsvětější Trojice s Pannou Marií z roku 1726, před zámeckým parkem trojhranný sloup Nejsvětější Trojice z 18. století. Mezi každoroční významné kulturní akce zde pořádané patří například Mezinárodní jazzové dny.

Nedamov
Rekreační ves s přírodním koupalištěm a kempem u Černého rybníku.

Panská Ves
Osada byla založena počátkem 18. století. Kaple sv. Barbory z 18. století, dnes využívána jako rekreační objekt, krásné výhledy do okolí. Detašované pracoviště Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, v roce 1960 zde byla vybudována ionosférická stanice - součást celosvětové pozorovací sítě.

Kamenný vrch u Křenova
Přírodní památka geologického charakteru o rozloze 0,39 ha (vyhlášena r. 1991) zahrnuje vrcholovou část Kamenného vrchu (370 - - 382 m n. m.). Skalní hřbet je tvořen převážně železitými pískovci, které vlivem zvětrávání vytváří bizarní tvary.

Dražejov
Ves s lidovou architekturou, v obci kaple sv. Jana Nepomuckého z r. 1767.

Mokřady horní Liběchovky
Přírodní rezervace o rozloze 75 hektarů s různým typem mokřadů na horním toku Liběchovky s výskytem ohrožených druhů vlhkomilných rostlin a bezobratlých živočichů.

Rozprechtice
Osada u Rozprechtického rybníku, v okolí řopíky Liběchovské příčky, pozůstatky budování lehkého opevnění v letech 1937-38.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load