>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vlčí důl

mapa trasy

Lužické hory a Žitavské hory

Cyklovýlet pro celou rodinu po bývalé železniční trati.

Průběh trasy:
Česká Lípa * Vlčí Důl * Česká Lípa

Popis trasy:
Nástupním místem je parkoviště v České ulici v České Lípě, nedaleko bývalé mlékárny. Cyklostezka vede okolo meandrů Ploučnice k vlakové zastávce Vlčí Důl. Stejnou cestou se vracíme zpět.

Česká Lípa
První zmínky pochází z 13. století, kdy členové rodu Ronovců u řeky Ploučnice založili původně dřevěný Vodní hrad Lipý. V dnešní době hrad prochází nákladnou rekonstrukcí a slouží zejména pro kulturní akce a městské slavnosti. V historickém centru obce najdete mimo jiné památky: kostel sv. Máří Magdaleny z 13. století, morový sloup Nejsvětější Trojice (r.1683) a empírovou kašnu (r.1837) na náměstí, Vlastivědné muzeum v budově Augustiánského kláštera, zbytky hradeb. Dominantu města dokresluje kopec Špičák s veřejně nepřístupnou rozhlednou. Při špatném počasí můžete obdivovat pestrobarevné ryby ve Veřejném akváriu.

Meandry Ploučnice
Cyklostezka v celém svém úseku probíhá v souběhu s Ploučnicí, která v této části meandruje a vytváří mnoho romantických zákoutí.

Cyklostezka Vlčí Důl
Cyklostezka z roku 2002 byla vybudovaná na železničním svršku zrušené trati. Stezka začíná u parkoviště v České ulici v blízkosti bývalé mlékárny a vede k železniční zastávce Vlčí Důl. Celková délka je 4 800 m. Alternativním nástupním místem je lokalita severně od Žizníkova, jižně od mostu přes Ploučnici, kde je vhodné místo na parkování.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load