>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za Čapem

mapa trasy

Máchův kraj

Pěší výlet na skalní ostroh zvaný Čapská palice.

Průběh trasy:
Pavličky * Viklan * Čap * Čapský důl * Pavličky

Popis trasy:
Na výlet se vydáme z Pavliček po zelené turistické značce kolem Lešnice, kde byly v lokalitě Nízká Lešnice nalezeny nejstarší pozůstatky pravěkého osídlení českolipska (zlomek lebeční kosti člověka). Na rozcestí Pod Čířem (Viklan) se vydáme vlevo po žluté turistické značce přes Zámecký vrch. Od Kamenných schodů pod Čapem půjdeme souběžně po zelené a žluté značce až k odbočce na skalní ostroh Čap. Zpět do Pavliček nás dovede Čapským dolem žlutá turistická značka (od rozcestí Čapský důl souběžná s modrou).

CHKO Kokořínsko
Malebná oblast o rozloze 272 km2 s řadou rozmanitých pískovcových skal a skalních měst. V oblasti je zachováno velké množství roubených, hrázděných či zděných objektů lidové architektury. Nejvyšším vrchlem je Vlhošť s nadmořskou výškou 614 m n. m.

Pavličky
Ves rekreačního charakteru leží západním směrem od Dubé. Výchozí místo turistických a cyklistických výletů do vlhošťské části CHKO Kokořínsko. Nad obcí barokní kaplička sv. Jana Nepomuckého z roku 1795. Ve vsi památný jírovec maďal.

Čap
Skalní ostroh, zvaný Čapská palice, s nádherným výhledem se zbytky strážného hrádku z konce 13. století. Dnes hrádek připomíná pouze vytesaný sklep ve skále. Dominantní přes tři metry vysoký kamenný „kyj" z železitého pískovce o nadmořské výšce 385 m poskytuje výhled na krajinu v okolí Dubé a část Českého Středohoří.

© Geodézie On Line 2009

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load