>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Devět důvodů, proč navštívit Lomnici nad Popelkou

Rozhledna na poutním místě Tábor, autor: KIS Lomnice n. Pop.

Český ráj

Město a jeho okolí, spojující krásy Českého ráje s horskými dominantami Krkonoš, je protkáno řadou atraktivních turistických a cykloturistických tras a nabízí zajímavé možnosti sportovního vyžití (průzračně čisté koupaliště).

Jako na dlani uvidíte Lomnici z rozhledny na poutní hoře Tábor, výhled do okolí nabízejí také volně přístupné vyhlídky na skokanském můstku K-70 v Lyžařském areálu v Popelkách nebo na zřícenině hradu Kumburk. Krajina Lomnicka je bohatá i na další skvosty: památky (Kumburk, Bradlec) a stavby lidové architektury – pohádkovými přízemními roubenými domky s podsíněmi a bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi, se pyšní například lomnické Karlovské náměstí. Nejstarší dochovanou stavbu v Lomnici ukrývá zdejší hřbitov, je jí dřevěná zvonice z poloviny 17. století. Město každé léto ožívá tradičním hudebně divadelním festivalem Lomnické kulturní léto.

Nabídku hory Tábor v létě opět obohatí sezonní informační středisko. Krásu drahých kamenů z Českého ráje a okolí lze v letních měsících obdivovat na tradiční výstavě v Městském muzeu a galerii. Nezapomeňte ochutnat zdejší sladkou specialitu, vyráběnou podle tradiční staré receptury v několika příchutích – známé Lomnické suchary.

Turistické informace a materiály a zajímavé suvenýry získáte v turistickém informačním centru na Husovo náměstí 44 (pravý vchod budovy místního muzea).

24.04.2018

Příloha

Fotogalerie

Lomnice

Lomnice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load