>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

In-line trasa Turnov - Dolánky - Bartošova pec

In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

Český ráj

Turnov, 511 01

Příjemná trasa pro inline brusle vedoucí Vazoveckým údolím.

Příjezd a parkování: Na trasu můžete nastoupit přímo v Turnově na parkovišti u autobusového nádraží v ulici Na Lukách. Další možností je zaparkovat v Dolánkách u Dlaskova statku.

Popis trasy: První část trasy vede po cyklostezce Greenway Jizera podél ramene Jizery zvaného Malá Jizera do Dolánek u Turnova. Je zde poměrně kvalitní asfalt bez výraznějších převýšení. V obci Dolánky musíte překonat prkenný most přes Jizeru. Můžete se zde také zastavit, občerstvit a pokud máte s sebou boty na přezutí, doporučujeme návštěvu Dlaskova statku (muzeum lidové architektury) nebo Domu přírody Českého ráje. V tom případě se kousek za mostem dáte doprava mezi domky.

Naše hlavní trasa ale pokračuje rovně, pod most, kudy se dostanete do Vazoveského údolí. Pojedete kolem tajemné studánky Bezednice až k Bartošově peci na konci údolí. Z jeskyně Bartošova pec vyvěrá mocný podzemní tok, z něhož se na povrchu stává již zmiňovaný Vazovecký potok. K přírodní památce patří i Ondříkovické propadání. V dřívější době zde stával mlýn a později brusírna skla, ze které je dnes rekreační zařízení.

Zde trasa pro in line bruslaře končí, protože dále už vede do poměrně prudkého kopce. Odtud se tedy vydejte zase zpět. Celá trasa tam i zpět měří 10 km (z Dolánek - 6 km)

Trasa není vhodná pro úplné in-line začátečníky, protože cestou je třeba překonat několik překážek (sjezd od ramene Jizery, most přes hlavní Jizeru, přejezd silnice a další. Pro ty, kteří už mají něco málo najeto, je to příjemná trasa vedoucí krásnou krajinou.


In-line trasa


Ubytování v okolí této trasy najdete zde

Příloha

Fotogalerie

In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
In-line trasa Turnov - Bartošova pec, autor: Šárka Šolcová

In-line trasa Turnov - Bartošova pec

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load