>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Trutnovský sjezd

ilustrační foto

Krkonoše

Janské Lázně

Z Janských Lázní se nechte vyvézt lanovkou na Černou horu a poté pokračujte přes Zlatou vyhlídku a Mladé Buky do Trutnova.

Délka trasy: 20 km

Průběh trasy: Janské Lázně (670 m n. m.), Černá Hora (1299 m n. m.), Zlatá vyhlídka, Janská Hora, Mladé Buky, Hrádeček (Břecštejn), Horní Staré Město, Trutnov (414 m n. m.)

Popis trasy: Sjezd začíná u horní stanice lanovky na Černé hoře. Dolu pojedete po cyklotrase KRNAP č. 19 A. Nedaleko Hoffmanovy boudy přejeďte silnici a po místní asfaltce pokračujte (společně s pěší žlutou trasou) přes Zlatou Vyhlídku na Hladíkovu výšinu. Za Jánskou chatou nedoporučujeme odbočit vlevo po žluté pěší trase, ale jeďte po široké cestě nejdříve po kraji lesa a později lesem. Narazíte na zelenou pěší trasu, po ní se dáte vpravo a sjedete nad Mladé Buky.

Po zelené musíte překonat silnici 1. třídy a odbočit vlevo směr Vlčice. Pokračovat budete po silnici kolem golfového hřiště. Nad zříceninou hrádku Břecštejn odbočte u rozcestníku vlevo na lesní cestu a po zelené pěší dorazíte lesem do Trutnova - Horního Starého Města.

Fotogalerie

ilustrační foto

ilustrační foto

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load