>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Sjezd Pod Liškou

Cyklisti u Pražské boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Janské Lázně

Kabinovou lanovkou vyjedete z Jánských Lázní na Černou horu a poté budete pokračovat přes Tetřeví Boudy do Vrchlabí nebo do Lánova.

Délka trasy: 25 km

Vhodné pro: horské kolo

Průběh trasy: Janské Lázně (670 m n. m.), Černá hora (1299 m n. m.), Pražská bouda, Lesní bouda, Tetřeví boudy, dále si vyberete z variant:
A) - Hříběcí boudy, Strážné, Vrchlabí (465 m n.m.) = 26 km
B) - Dolní Dvůr, Lánov (470 m n.m.) = 25 km

Popis trasy: Kabinovou lanovkou vyjedete z Jánských Lázní na Černou horu. Za horní stanicí lanovky narazíte na cyklotrasu KRNAP č. 19A, dáte se vpravo a kolem rozhledny a Černé boudy dojedete na cyklotrasu 1B. Po ní projedete Lučinami kolem Kolínské a Pražské boudy nad Tetřeví Boudy. Přejedete na cyklotrasu KRNAP č. 18 a po ní dorazíte pod Lahrovy boudy. Přejedete na cyklotrasu KRNAP č. 1A, dáte se vlevo a sjedete k Hříběcím boudám.

Zde se musíte rozhodnout, zda chcete sjezd končit ve Vrchlabí nebo v Lánově. Směr Vrchlabí pojedete ještě po cyklotrase KRNAP č. 1A až do Strážného, kde cyklotrasu opustíte a sjedete po silnici do Hořejšího Vrchlabí (26 km).

Když bude chtít do Lánova, musíte nad Hříběcími Boudami přejet na cyklotrasu KRNAP č. 1B a záhy na 1C, po které dorazíte do Dolního Dvora. Do Lánova k informačními středisku pojedete po silnici (25 km).

Fotogalerie

ilustrační foto

ilustrační foto

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load