>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Sjezd Do kraje zapadlých vlastenců

ilustrační foto

Krkonoše

Harrachov

Nechte se vyvézt lanovkou na Čertovu horu a pak už si užívejte dlouhý sjezd.

Délka trasy: 19 km

Vhodné pro: horské kolo 

Průběh trasy: Harrachov (680 m n. m.), Čertova hora (1020 m. n. m.), Na Kamlu, Janov, Na Mýtě, Havírna, Paseky nad Jizerou, Makov, Zadní Blansko, Přední Blansko, Jablonec nad Jizerou (450 m. n. m.)

Popis trasy: Z Harrachova na Čertovu horu vás vyveze lanovka. Od horní stanice lanovky musíte kousek sledovat modrou pěší trasu směr Ručičky až narazíte na cyklotrasu KRNAP č. 4. Po ní se dáte vlevo a sjedete až na silnici 1. třídy nedaleko pily. Po hlavní silnici se dáte vlevo a projedete křižovatkou Na Mýtě směr Rokytnice nad Jizerou. Musíte odbočit vpravo k čerpací stanici. Za ní u mostu přes Jizeru najdete začátek cyklotrasy KRNAP č. 3, která za mostem odbočuje vlevo na Planýrku, kde pojedete údolím Jizery v souběhu s cyklotrasou KČT č. 22.

Pod Pasekami pokračujete po cyklotrase č. 22, dojedete k silnici a odbočíte po ní vlevo. Pokud chcete pokračovat v doporučeném sjezdu nesmíte dole v Makově přehlédnout pěší zelenou trasu. Za Hotelem Paseky odbočíte vpravo a stále po zelené pěší pojedete po pravém břehu Jizery přes Zadní a Přední Blansko do Jablonce nad Jizerou, kde sjezd končí.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load