>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Turnova na Kozákov

Kozákov

Český ráj

Vydejte se s námi pokořit nejvyšší horu Českého ráje - Kozákov 744 m n. m.

Délka trasy: 12 km

Popis trasy: Na výlet se vydáme z turnovského náměstí po červené turistické značce Skálovou ulicí a Metelkovými sady až do místní části Záholice. Turnov se nachází na křižovatce dávných obchodních cest. Po roce 1620 získává panství Albrecht z Valdštejna. Nyní se dostáváme do oblasti Klokočských skal. Pokračujeme stále po červené. Asi po 1 kilometru odbočíme na Zdenčinu skálu, odkud se otvírá výhled do údolí Jizery. Vrátíme se zpět na odbočku a pokračujeme po červené romantickou stezkou po hřebeni skal až na rozcestí se žlutou značkou.

Zde se můžeme rozhodnout, zda půjdeme dále po červené Klokočskými průchody, nebo zvolíme žlutou značku, která nás dovede ke zřícenině skalního hradu Rotštějn. Od Rotštejna pokračujeme po modré až na rozcestí Fialník, kde se znovu setkáme s červeně značenou trasou.

Dostaneme se až do Vesce, odkud nás již čeká stoupání na nejvyšší horu Českého ráje. Na svahu Kozákova se nachází krásná přírodní lokalita Měsíční údolí. Protože však neleží přímo u značené trasy, zůstává zrakům turistů většinou skryto. Stále prudce stoupáme až k uměle vytvořené skalní dutině Drábovna, která kdysi bývala strážní hláskou. Nyní máme již před sebou poslední kilometr, který nás dělí od vrcholu Kozákova. Nádherný kruhový výhled z rozhledny a občerstvení v Riegrově chatě jistě bude dostatečnou odměnou za náročný výstup. Pro návrat do Turnova nám může posloužit turistický autobus.

Celá trasa je dlouhá cca 12 km. Vzhledem k náročnému terénu tento výlet pro děti spíše nedoporučujeme.

Příloha

Fotogalerie

Kozákov

Kozákov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load