>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cykloturistické okruhy kolem Štěpánky - okruh Planýrka

Rozhledna Štěpánka

Jizerské hory

Kořenov

GSM: +420 725 805 266
E-mail: ic@jizerkyprovas.cz
Web: jizerkyprovas.cz

Okruh nádherným okolím Kořenova v délce 27 km. Okruh má několik variant.

V okolí Kořenova byly vyznačeny cyklotrasy nazvané Cykloturistické okruhy kolem Štěpánky. Různou kombinací značených tras tak vzniklo několik různě náročných okruhů. Na těchto trasách si na své přijdou všichni, kteří mají rádi krásnou přírodu a zejména nádherné výhledy do kraje. Trasy jsou kombinovaně značeny silničním a pásovým značením - obojí je velice přehledné.

Délka trasy: 26 km

Průběh trasy: Kořenov nádraží ČD - Martinské údolí - závod Cutisin - Planýrka - Havírna - křížení tras č. 22 a modré cyklo - Paseky n/Jiz. křižovatka - Paseky n/Jiz. muzeum - „Bosna“ - „Na perličku“ - chata „Hvězda“ - Kořenov BUS motorest - kostelík - „Zvonice“ - Lesní chata - nádraží ČD Kořenov

Popis trasy: Trasa začíná u nádraží ČD v Kořenově a měří 27 km. Pojedeme-li ve směru hodinových ručiček. pojedeme po značené páteřní cyklotrase č.22, v Dolním Kořenově je třeba dát pozor při přejezdu hlavního tahu Praha - Harrachov. Po přejezdu silnice sjedeme do údolí, kde stojí bývalý závod Cutisin. Zde se vyráběla desítky let umělá střívka. Závod byl v roce 2009 uzavřen. Pokračujeme dále a zhruba po 1 km budeme na křižovatce při vjezdu na Planýrku. Zde stojí za povšimnutí starý kamenný most přes řeku Jizeru.

Z křižovatky jedeme dále po Planýrce, která kopíruje pod sebou tekoucí Jizeru. Po zhruba 6 km dojedeme do místa zvaného Havírna, které získalo tento název údajně podle toho, že v minulém století zdejší obyvatelé těžili v okolních lesích načerno velmi nekvalitní hnědé uhlí. Z tohoto místa je vidět i část Krkonoš. Pokračujeme dále až na křižovatku, kde trasa č.22 uhýbá doleva a doprava pokračuje značená modrá cyklotrasa. Po modré dojedeme nejprve na křižovatku v Pasekách odkud je možno pokračovat buď dále po modré (viz okruh Flamberka) nebo do křížení s červenou a dále po ní.

My pokračujeme po modré ke Krkonošskému muzeu v Pasekách. Od muzea pokračujeme na křižovatku „na Bosně“. Zde jsme v místě, kde se tento okruh ztotožňuje s okruhem Flamberka až po zástavku BUS v Kořenově u motorestu. Odtud se vydáme dále po červené cyklotrase. Po 200 m míjíme Tesařovský kostelík, dominantu této části obce. Po trase budeme dále projíždět kolem chaty „Zvonice“ a kolem Lesní chaty a od této se lesní cestou dostaneme zpět až do výchozího budu u nádraží ČD. Cesta ze středu Kořenova až k nádraží ČD je v současné době sjízdná spíš pro horská kola a tudíž je možno objet tento úsek po silnici vedoucí z Kořenova na Horní Polubný, kde se spojíme s trasou č.22 přicházející od Jizerky a pokračujeme dále k nádraží ČD.

Varianta A - délka 27 km
Kořenov nádraží ČD - Martinské údolí - závod Cutisin - Planýrka - Havírna - křížení tras č.22 a modré cyklo - Paseky a/Jiz. křižovatka - „Čermákov Rovně“ - „Na perličku“ - chata „Hvězda“ - Kořenov BUS motorest - kostelík - „Zvonice“ - Lesní chata - nádraží ČD Kořenov

Varianta B - délka 25 km
Kořenov nádraží ČD - Martinské údolí - závod Cutisin - Planýrka - Havírna - křížení tras č.22 a modré cyklo - Paseky n/Jiz. křižovatka - Paseky n/Jiz. muzeum - „Bosna“ - po Famberce Kořenov BUS motorest - kostelík - „Zvonice“ - Lesní chata - nádraží ČD Kořenov

Příloha

Fotogalerie

Rozhledna Štěpánka

Rozhledna Štěpánka

 
Pohled na Kořenov

Pohled na Kořenov

 
Kostelík v Kořenově

Kostelík v Kořenově

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load