>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cykloturistické okruhy kolem Štěpánky - okruh Flamberka

Kostelík v Kořenově

Jizerské hory

Kořenov

GSM: +420 725 805 266
E-mail: ic@jizerkyprovas.cz
Web: jiezrkyprovas.cz, https://mapy.cz/s/bajokugane

Okruh okolo Kořenova vhodný i pro rodiny s menšími dětmi.

V okolí Kořenova byly vyznačeny cyklotrasy nazvané Cykloturistické okruhy kolem Štěpánky. Různou kombinací značených tras tak vzniklo několik různě náročných okruhů. Na těchto trasách si na své přijdou všichni, kteří mají rádi krásnou přírodu a zejména nádherné výhledy do kraje. Trasy jsou kombinovaně značeny silničním a pásovým značením - obojí je velice přehledné.

Délka trasy: 14 km

Průběh trasy: Kořenov BUS motorest - bufet „Mastná huba“ - „Bosna“ - „Na perličku“ - chata „Hvězda“- Kořenov BUS motorest

Popis trasy: Okruh Famberka je svoji délkou 14 km vhodný i pro rodiny s menšími dětmi. Jedná se o nádherný vyhlídkový okruh, který začíná u informačního centra v Kořenově a jeho první část je značena modrou barvou. Když ho pojedeme ve směru hodinových ručiček, musíme si dát prvních 200 m pozor, jelikož kopíruje silnici I.třídy. Po 200 m odbočíme u bufetu „Mastná huba“ doprava a po dalších 300 m najíždíme na lesní asfaltovou cestu zvanou Famberka. Značení zde není nijak husté, ale není se třeba ničeho obávat, cesta nás povede sama.

Po 7,5 km při kterých se nám po levé ruce otvírají pohledy na Harrachovské nádraží, Dolní Kořenov i Harrachov s Čertovou horou přijedeme na křižovatku „na Bosně“. Zde se nám naskytne nádherný výhled na Krkonoše. Odtud pokračujeme směrem „Na perličku“. Po projetí zhruba kilometrové spojky se dostáváme do červeně značené cyklotrasy. Po ní se vydáme směrem na Hvězdu. Po ujetí přibližně 1 km se nám po levé ruce naskytne nádherný výhled do kraje. Z tohoto místa je od leva vidět Český ráj s Kozákovem, v pozadí Bezděz a na pravé straně se tyčí Ještěd. Když přijedeme k chatě „Hvězda“ vyplatí se nám vyšlápnout si pěšky na 300 m vzdálenou rozhlednu Štěpánka, ze které jsou nádherné výhledy do všech stran. Při sjezdu od Hvězdy se nám hned pod lesíkem naskytne výhled na celé údolí, vidíme Velké Hamry, Tanvald se Špičákem, Smržovku, v pozadí Liberec s Ještědem i velkou část Jizerských hor.

Po průjezdu Příchovic v místech, kde končí asfalt a cesta se má odklonit dolů doleva se nám vyplatí poslední zastávka. Pokud popojedeme ještě asi 100 m rovně od křížení cest, naskytne se nám pohled na kostelík v Tesařově, v pozadí uvidíme Bukovec a skoro celé Jizerky. Po kilometrovém sjezdu tato trasa končí zpátky u informačního centra Kořenov.

Prodloužený okruh
Trasu je možno si ještě prodloužit zhruba o 5 km a to tak, že se na křižovatce „na Bosně“ vydáme dále po modré ke Krkoknošskému muzeu v Pasekách. Od muzea sjedeme na křižovatku v Pasekách, kde se dáme doprava a po 2 km dorazíme na červenou cykloznačku která nás dovede „Na perličku“ odkud jedeme po již popisované trase. Při tomto prodloužení je třeba počítat se středně těžkým převýšením.

Délka prodlouženého okruhu: 19 km

Průběh prodlouženého okruhu: Kořenov BUS motorest - bufet „Mastná huba“ - „Bosna“ - Paseky n/Jiz. muzeum - Paseky n/Jiz. křižovatka - „Čermákovy Rovně“ - „Na perličku“ - chata „Hvězda“ - Kořenov BUS motorest

Příloha

Fotogalerie

Krajina okolo Kořenova

Krajina okolo Kořenova

 
Rozhled ze Štěpánky

Rozhled ze Štěpánky

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load