>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cyklostezka Mlýnská

Cyklostezka Mlýnská

Frýdlantsko

Frýdlant

Web: www.lunaria-jindrichovice.cz/cyklostezka, https://mapy.cz/s/panafoveza

Cyklostezka vedoucí nádhernou krajinou Frýdlantska až do Polska a zpět.

Délka trasy: 32 km + cesta zpět

Popis trasy: Tématická cyklostezka nazvaná Mlýnská vás z náměstí ve Frýdlantu vyvede nahoru k frýdlantskému zámku, tento kousek ještě pod číslem 3016, souběžně se stezkami Krakonošovou a Pohodovou. Od zámku odbočí jako číslo 3059 a provede vás pěkným a přitom fyzicky nenáročným údolím přes Krásný Les a Řasnici, kde se můžete podívat i na známou kovárnu Ondřeje Stelziga, vůdce selských nepokojů koncem 17. století. Na konci Horní Řasnice opět odbočí pod číslem 3006 na Jindřichovice, na jejichž začátku můžete navštívit Žijící skanzen. Dále vede kousek souběžně s naučnou stezkou "Okolím Jindřichovic, za výšinami ideálů a do údolí duše", která je rovněž vhodná i pro cyklisty a můžete si ji tedy projet i celou.

Uprostřed obce se doleva odpojuje odbočka 3006B, která vás dovede k hraničnímu přechodu Kukačka. Asi 700 metrů za ním se dáte doprava a už po polské cyklostezce dojedete po asi 6 km k Czarcimu mlynu v Cziernawe Zdróji. To je funkční mlýn, původně vodní, nyní na elektrický pohon, kde z přímo tam umleté mouky dostanete čerstvě upečený chleba. Odtud se do Čech můžete vrátit po Krakonošově cyklostezce přes Nové Město nebo pokračovat dále na Swieradów Zdrój. Případně po oněch 700 metrech za již zmíněným hraničním přechodem Kukačka můžete uhnout i vlevo a dojet k zámku Czocha a Lesnianským jezerům.

Cyklostezka je značena v obou směrech na hlavních rozcestnících směrovkami s logem větrného mlýna a nápisem Mlýnská.

Mapa cyklostezky a Frýdlantska celkově je k dispozici zde.

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load