>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Ze Sedmihorek na Hrubou Skálu - výlet i pro kočárky a vozíčkáře

Hrubá Skála

Český ráj

I vozíčkáři a rodiny s malými dětmi mohou objevovat krásy Českého ráje.

Od železniční zastáky Sedmihorky se vydáme směrem na Valdštejn. Cesta vede po zpevněné cestě, mírné stoupání vyžaduje doprovod vozíčkářů, kteří by jinak obtížně zdolávali poslední desítky metrů před hradem Valdštejn. Prohlídka prvního nádvoří a kaple sv. Jana Křtitele je téměř bezbariérová.

Cesta dále pokračuje po Zlaté stezce Českého ráje směrem k zámku Hrubá Skála. Po trase jsou výhledy na Hruboskalské skalní město, některé z vyhlídek s pomocí zvládnou i vozíčkáři, pro rodiny s kočárky je většina vyhlídek přístupná.

Vstup do areálu zámku Hrubá Skála je bezbariérový, vozíčkáři se mohou pokochat pohledem na Český ráj z proluk v cimbuří. Za pomoci doprovodu se po překonání dvou schodů lze dostat na oběd i v hotelu Štekl. Oblíbená cesta Myší dírou a Mariánská vyhlídka jsou pro hendikepované ale bohužel nedostupné, ze zámku je nutné pokračovat po silnici do obce Hrubá Skála k železniční stanici. Trasa ze Sedmihorek na Valdštejn a na Hrubou Skálu je pro lidi na invalidním vozíku nebo pro rodiny s kočárky hezký půldenní, resp. celodenní výlet.

Tip na výlet připravilo Občanské sdružení Zrnko naděje, www.zrnko-nadeje.cz


 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load