>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Bozkova do Bozkova údolím Vošmendy

Bozkov

Český ráj

Bozkov

Trasa nás provede malebnou přírodou Pojizeří a Podkrkonoší.

Délka trasy: 3,5 až 4 hodiny

Průběh trasy: Bozkov - Roztoky - Vodní mlýn Roztoky - údolí Vošmendy - Dolní Bozkov - Bozkov

Z Bozkova vyrazíme po modré téměř vrstevnicovou stezkou s překrásným rozhledem do okolí do Roztok. Z návsi v Roztokách si kousek zajdeme po modré k Buči, kde nalezneme sošku gravidní Panny Marie (jsou jen dvě v republice). Vrátíme se zpět na náves a od zděné čekárny ČSAD odejdeme ve směru šipky Ke mlýnu (asi 15 minut). Prohlédneme si pečlivě restaurovaný vodní mlýn, kde vás průvodce, majitel a údržbář v jedné osobě provede objektem s velice zajímavým výkladem.


Následně vám na požádání ukáže pan mlynář zkratku na zelenou turistickou stezku. Povede nás nejprve částečně obydlenou krajinou až přijdeme do téměř panenské přírody. Nastane obtížnější úsek, kde je nutno občas přelézt spadlý strom či přebrodit drobnější potůček. Půjdeme lesem, kde smrk s obvodem přes tři metry není vzácností.


Když opět narazíme na civilizaci, projdeme částí Bozkova Dolní Bozkov. Zde počínaly začátky kolonizace této krajiny, vyskytovala se zde železná ruda, která se v pecích tavila na surové železo a to se odváželo do Železného Brodu.


My ale půjdeme dále po zelené až na křižovatku se žlutou, kde po ní odbočíme vpravo a asi po dvou kilometrech dojdeme do výchozího bodu, do Bozkova.

Fotogalerie

Bozkov

Bozkov

 
Bozkov

Bozkov

 
Bozkov

Bozkov

 
Bozkov

Bozkov

 
Bozkov

Bozkov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load