>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vodácká trasa Kánoí po řece Ploučnici

Mapa trasy

Lužické hory a Žitavské hory

Stráž pod Ralskem

GSM: +420 603 457 651
E-mail: tykalz@tiscali.cz

Celodenní vodácký výlet.

Průběh trasy: Stráž pod Ralskem * Mimoň * Boreček

Popis trasy: Stráž pod Ralskem - řeka je sjízdná od hráze Horka. Ze Stráže pod Ralskem se dostaneme do vesničky Noviny pod Ralskem, kde na nás čeká Průrva Ploučnice, zvaná také Pekelný jícen, Hromová Rána, Čertova Díra. Jedná se o lidskou rukou zhotovený náhon pro bývalý hamr. Zpočátku Průrvy se nad vámi tyčí příkré pískovcové stěny vysoké 15 m, abyste po pravotočivém záhybu vjeli do 41 metrů dlouhého a 4 metry širokého a vysokého tunelu. Na konci tunelu je asi půlmetrový schod, který je doporučován sjet vlevo od středu.
Projedeme Novinami pod Ralskem, po cestě můžeme obdivovat dominantu místního kraje kopec Ralsko, tyčící se do výše 696 m.n.m., se stejnojmennou zříceninou hradu.
V Mimoni se řeka stéká s Panenským potokem. Hned za soutokem je most, u kterého můžete nechat lodě a dojít si na blízké náměstí do restaurace na jídlo. K zdejším zajímavostem patří kostel sv. Petra a Pavla, kaple Božího hrobu.
Po vyplutí z Mimoně opouštíte na delší dobu civilizaci. Asi po 40. min. plavby končí regulace. Řeka zde získává svoji původní charakteristickou tvář. Nepravidelnými oblouky meandruje zaříznutá do hlinitého koryta.
Asi po dvou hodinách doplujete k silničnímu mostu na Borečku. Zde můžete plavbu ukončit, nebo se zde můžete utábořit (tábořiště je ale prosté jakýchkoliv civilizačních vymožeností - nejbližší vesnice Hradčany je odtud vzdálena 15 min. chůze po silnici) a druhý den pokračovat v plavbě dále na Brennou a do České Lípy.

© Geodézie On Line

Mapku a popis výletu naleznete v příloze.

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load