>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Od hradu Kost na zříceninu skalního hradu Valečov

hrad Kost, autor: Archiv Sdružení Český ráj

Český ráj

Podkost

Oblíbená trasa vedoucí mezi dvěma dominantami Českého ráje.

K dopravě pod hrad Kost doporučujeme hnědou linku sezonních turistických autobusů. Své auto můžete nechat na parkovišti pod Valečovem.

První úsek výletu vede od hradu Kost (1) po červené turistické značce (Zlaté stezce Českého ráje) lesem kolem Pomníků, které připomínají srážku pruských a rakouských vojáků při válce v roce 1866. Na rozcestí Pod Žehrovkou se musíte rozhodnout, zda půjdete kolem rekreačního Komárovského rybníka nebo pod Sokolkou a přes Obětní kámen. Zelená vás povede lesem (1a) ke Komárovskému rybníku, přes Novou Ves a osadu Zápudov ke zříceninám hradu Valečov. Usek mezi restauraci na křižovatce a Zápudovem za mokra nedoporučujeme. Bývá značně rozbahněn.

Pokud budete pokračovat z rozcestí Pod Žehrovkou (1b) po červené (Zlaté stezce Českého ráje), projdete po silnici osadou Srbsko a lesem obejdete mohutný skalní útvar Sokolka. U Zakopané přijdete na lesní silničku, z které bude červená odbočovat doprava do Příhraz. Vy půjdete stále po silničce až narazíte na modrou značku. Ta vás povede přes Černou Louži a Obětní kámen na Skalku. Zde se vrátíte na Zlatou stezku a po červené přes Bunclavu a kolem skalních bytů dorazíte ke zříceninám hradu Valečov. Po prohlídce sejdete na parkoviště pod hradem.

Fotogalerie

hrad Kost, autor: Gerald Blondy

hrad Kost

 
Hrad Valečov, autor: jan špelda

Hrad Valečov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load