>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Semily - Bozkov

Riegrova stezka

Český ráj

Semily, 513 01

Okružní trasa vedoucí částečně po Palackého a Riegrově stezce.

Délka trasy: 15 km

Průběh trasy: Semily - Cimbál (3 km) - Podbozkov (4 km) - Bozkov (5,5 km) - Palackého stezka (7,5 km) - Podspálov (9,5 km) - Riegrova stezka - Semily (15 km).

Popis trasy:
Výchozím bodem výletu je semilské Riegrovo náměstí. Od rozcestníku turistických značek se vydáme po žluté značce parkem, kolem kapličky U čtrnácti pomocníků až do místní části Cimbál. Na křižovatce silnic Bozkov - Spálov - Semily mineme Sejkorskou kapličku. Zde můžeme krátce odbočit po modré směrem na Spálov a navštívit nedalekou Masarykovu vyhlídku.

Žlutá stezka dále klesá do Podbozkova k potoku Vošmenda a odtud stoupá až do obce Bozkov. V obci můžeme navštívit kostel Panny Marie, jehož věž slouží také jako rozhledna. Z návsi nás již modrá turistická značka po cca 500 metrech zavede k Bozkovským jeskyním.

Náš výlet bude pokračovat po modré značce do údolí řeky Kamenice. Zde prochází červeně značená Palackého stezka. Vede z Podspálova dále směrem na Tanvald a spojuje Horní Pojizeří s Krkonošemi a Jizerskými horami. My se na ni napojíme v Bohuňovsku nedaleko železniční stanice Jesenný a vydáme se po proudu řeky k soutoku Kamenice a Jizery. V místě, kde se setkávají dva prudké toky, byla v letech 1921 - 1926 postavena hydroelektrárna s dosud funkčním zařízením. V Podspálově se můžeme občerstvit v místním hotelu.

Zpět do Semil se vrátíme po známé Riegrově stezce.

Fotogalerie

Riegrova stezka

Riegrova stezka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load