>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Ze Semil za výhledy i do údolí

Vrch Kozákov

Český ráj

Semily, 513 01

Okružní trasa ze Semil přes místa krásných výhledů.

Průběh trasy: Semily - Komárov - Kozákov (8 km) - Záhoří - Krkavčí skála - Semily (16 km)

Popis trasy: O Horním Pojizeří se říká, že je to kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí. O pravdivosti tohoto výroku se můžete přesvědčit při následujícím výletu, který nás zavede na Kozákov - nejvyšší vrchol Českého ráje, i na okraj hluboce zaříznutého kaňonu Jizery. Pro tento výlet jsou nejvhodnější dny s dobrou viditelností, neboť za příznivých podmínek můžeme z Kozákova zhlédnout až čtvrtinu Čech.

Od rozcestníku turistických značek na semilském náměstí se vydáme po zelené značce přes most a za železničním přejezdem odbočíme doleva. Vystoupáme místní částí Kopanina až na rozcestí Na Rovném. Zde si můžeme odpočinou a pokochat se výhledem na vrcholky Krkonoš. Nyní půjdeme kousek po silnici, abychom opět brzy odbočili vlevo a sešli do údolí Palučinského potoka. Odtud opět stoupáme až do Komárova, kde se zeleně značená trasa setkává s červenou Zlatou stezkou Českého ráje a následně se žlutou turistickou značkou. Stále se držíme zelené, která nás dovede na vrchol Kozákova k Riegrově chatě.

Po nezbytném odpočinku a návštěvě rozhledny bude náš výlet pokračovat po zelené značce. Sestoupáme do Záhoří, projdeme obcí a místní částí V Dolině až na silnici Semily - Železný Brod. Vydáme se vpravo po silnici, z níž však zakrátko odbočíme ke skalní vyhlídce Krkavčí skála, která nabízí úchvatný pohled do hlubokého údolí Jizery. Do Semil se vrátíme po žlutě značené cestě.

Fotogalerie

Vrch Kozákov

Vrch Kozákov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load