>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pravidla pro rybaření v ČR

ilustrační foto

Jizerské hory

Za rybami a rybařením přijíždí do České republiky mnoho turistů. O dodržování pravidel při rybaření se stará několik subjektů, jako je Český a Moravský rybářský svaz, Státní lesy, Vojenské lesy, Ministerstvo životního prostředí a samostatně registrované rybářské subjekty.

Povolenku k rybolovu vydává příslušná organizace, pod jejíž správu voda spadá, po předložení státního rybářského lístku. Ten může platit pro revír, region nebo celosvazově pro několik lokalit. Povolenku je možné zakoupit na jeden, dva, sedm či čtrnáct dní, na měsíc, půl roku a rok.

Státní rybářský lístek prodává po předložení pasu okresní, městský nebo místní úřad na jeden až dva dny, na dobu kratší jednoho roku, na jeden rok a jednorázově mládeži do patnácti let.

Revíry se v zásadě dělí na vody pstruhové, kde lze lovit zejména ryby lososovité, a mimopstruhové, kde se loví dravci a ryby nedravé (kapři).

Lovná sezona
V pstruhových revírech se loví od 16. 4. do konce listopadu. Od 18. 3. do 14. 6. jsou hájeny vody mimopstruhové. V uzavřených mimopstruhových vodách (údolní nádrže, jezera, odstavená ramena, tůně, propadliny a rybníky) se zkracuje doba hájení do 30. 4. Na vybraných mimopstruhových revírech je rybolov povolen celoročně. Dravci jsou v mimopstruhových vodách loveni od 15. 6. do konce roku.

Příloha

Fotogalerie

ilustrační foto

ilustrační foto

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load