>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Informační centrum Hradčany

Informační centrum Hradčany, autor: IC Hradčany

Máchův kraj

Hradčany 458
Mimoň, 471 24

Telefon: +420 487 862 305
E-mail: infocentrum.hradcany@vls.cz
Web: https://www.vls.cz/lesni-pedagogika/informacni-centrum-hradcany

Informační centrum vojenských lesů se nachází v obci Ralsko - Hradčany. Leží na trase spojující města Mimoň a Doksy, v oblasti bývalého Vojenského výcvikového prostoru Ralsko.

V infocentru lze zakoupit turistické mapy zdejšího okolí, turistickou známku Hradčanské rybníky Ralsko s Jeřábem popelavým, která byla vydána u příležitosti otevření Informačního centra, pohledy a publikace o historii i současnosti zdejšího kraje.

Informační centrum nabízí také spoustu propagačních materiálů týkajících se nejen rekreačního vyžití, ale také ochrany přírody, jejichž cílem je upozornit návštěvníky na jedinečnost tohoto území z pohledu ochrany přírody, aby nedocházelo ke konfliktům s orgány ochrany přírody, neboť se v bývalém VVP Ralsko nachází množství chráněných a velmi cenných území, která je třeba chránit a zachovat v nezměněné podobě i pro generace následující.

Expozice informačního centra je věnována historii území bývalého VVP Ralsko, historii i současnosti lesnictví v této oblasti, myslivosti, přírodním podmínkám, geologickým zajímavostem, floře a fauně, ochraně přírody a zároveň i možnostem turistického a rekreačního vyžití.

Informační centrum je svou polohou vhodným výchozím bodem jak pro zájemce o cykloturistiku, tak i pěší turistiku. Přímo od informačního centra vychází 3 turistické okruhy v délce 3,5 km; 8,5 km a 16 km do blízkého okolí borových lesů, rybníků a pískovcových skal. Nejkratší okruh je vyznačen jako Naučná stezka Jeřáb s osmi informačními panely.

Oblast bývalého VVP Ralsko je právem označována jako „cykloráj“. Fyzicky nenáročným terénem se proplétá mnoho silniček většinou s asfaltovým povrchem, které zde zanechala cvičící vojska. Na většině lesních komunikací jsou navíc umístěny závory přispívající k větší bezpečnosti cykloturistů projíždějících prostorem. Poznávání přírody na kole či pěšky si lze v letních měsících zpříjemnit koupáním v Hradčanském rybníku, který se nachází v těsné blízkosti informačního centra.

Otevírací doba

Duben - Květen Út - Ne 9:00 - 17:00
Červen - Září Po - Ne 9:00 - 17:00
Říjen Út - Ne 9:00 - 17:00

Fotogalerie

Informační centrum Hradčany, autor: IC Hradčany

Informační centrum Hradčany

 
Informační centrum Hradčany, autor: IC Hradčany

Informační centrum Hradčany

 
Informační centrum Hradčany, autor: IC Hradčany

Informační centrum Hradčany

 
Informační centrum Hradčany, autor: IC Hradčany

Informační centrum Hradčany

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load