>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Stáj a jízdárna Prašný Dvůr

Stáj Prašný Dvůr, autor: Stáj Prašný Dvůr

Jizerské hory

Heřmánková 13
Liberec, 460 01

GSM: +420 603 711 651
E-mail: prasnydvurjk@seznam.cz
Web: www.facebook.com/jkprasnydvur

Nabídka jízdárny: vyjížďky, ustájení, jezdecká škola, kurzy, průvodce na vyjížďky

Stáj PRAŠNÝ DVŮR provozuje své vyjížďky na koních již od roku 1990. Stáj nachází v Machníně na okraji Liberce, kam dojíždí i městský autobus č. 16 a vlak na Hrádek.
Můžete se přiučit jízdě na koni na venkovní nekryté pískové jízdárně nebo si vyjet na koni do krásné přírody v našem okolí. Mezi oblíbené vyjížďky patří například Ovčí hora, ke zřícenině hradu Hamrštejn nebo krásné malebné lesy okolo Karlova. Pro zkušenější jezdce je možno domluvit si vícehodinový výlet na Andělskou horu, do Krásné Studánky nebo na Bedřichovku. Příznivci zimních sportů můžou po domluvě vyzkoušet skijőring (jízda na lyžích, tažených koněm), pokud si ale přinesou vlastní lyže.

K dispozici jsou zde převážně čeští teplokrevníci, kteří se skvěle hodí na agroturistiku. Jsou sice méně temperamentní, ale pro sovu klidnou povahu jsou výborní pro výuku jízdy. Většina zdejších koní se na Prašném dvoře už narodila a byla vychována pro rekreační ježdění.

Budete-li chtít ve stáji prožít celý den nebo i několik dní poblíž koní a zkusit si kromě jízd i práci, která se musí každý den udělat, můžete si zde postavit na pár dní stan a vše si zkusit na vlastní kůži - čištění stájí, koní, sedlání i krmení. Toto včetně jízd si můžete domluvit telefonicky. Stačí jeden den nebo i jednu hodinu předem. Koně pro vás připraví a nemusíte čekat, jako když přijdete neohlášeni.

Příloha

Otevírací doba


Fotogalerie

Stáj Prašný Dvůr, autor: Stáj Prašný Dvůr

Stáj Prašný Dvůr

 
Stáj Prašný Dvůr, autor: Stáj Prašný Dvůr

Stáj Prašný Dvůr

 
Stáj a jízdárna Prašný Dvůr

Stáj a jízdárna Prašný Dvůr

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load