>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Masarykův kulturní dům Mělník

Masarykův kulturní dům Mělník

Máchův kraj

U Sadů 323
Mělník, 276 01

Telefon: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
Web: www.mekuc.cz

Ministerstvo kultury rozhodlo dne 16. července 2008 o prohlášení Masarykova kulturního domu v Mělníku státem chráněnou kulturní památkou.

Po více než pětiletém úsilí pracovníků památkové péče se tedy tato velmi hodnotná funkcionalistická stavba dostala na prestižní seznam chráněného kulturního dědictví naší země. Zároveň byla do památkové ochrany zahrnuta také kvalitní socha prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka od Vincence Makovského (bronzový odlitek) a okolní „Tykalovy“ sady.

Kulturní dům je dílem místních architektů Josefa Širce ml., Bedřicha Zemana a Jana B. Zeleného. Postaven byl v roce 1936 jako víceúčelový kulturní stánek pro mělnickou veřejnost a zároveň jako památník padlým mělnickým občanům ve Velké válce.

MKD svou architektonickou kvalitou výrazně převyšuje běžnou soudobou funkcionalistickou tvorbu. Kromě vlastní architektury je velmi překvapující také rozsáhlost mnohoúčelové stavby, na prvorepublikové město velikosti Mělníka poměrně neobvyklá.

Dramaturgická koncepce má postihnout nejen reprezentativní průřez hudebními, divadelními i vzdělávacími programy pro děti a dospělé všech věkových kategorií, ale zároveň zajistit, aby se kulturní dům stal vyhledávaným místem k aktivnímu trávení volného času či odpočinku.

Otevírací doba


 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load