>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Volfartice

Volfartice

Máchův kraj

Volfartice, 471 12

Telefon: +420 487 837 134
E-mail: ou.volfartice@volny.cz
Web: www.volfartice.cz

Obec Volfartice leží asi 8 km severozápadně od České Lípy, v údolí ohraničeném čedičovými vrchy porostlými smíšeným lesem. Obcí protéká potok Libchava.

Podle místní kroniky byly na místě Volfartic dvě šlechtická sídla. Původním vlastníkem jedné z usedlostí byl pan Wilhelm z Ilburku, který ji v roce 1504 prodal Siegmundu z Weissbachu. Poté panství získal rytíř Wolf z Weissbachu. Jeho žena Ursula ho po manželově smrti prodala pánům z Luticů. Po konfiskacích v době pobělohorské přešel majetek do rukou Zdeňka Vratislava, vlastníkovi usedlosti Horní Libchava.

Druhá část panství náležela zpočátku Sebastianu z Weissbachu, který jej později prodal panu Zikmundu Špremberku. Po bělohorské bitvě byl jeho majetek zkonfiskován a prodán plukovníku Františku z Couriers. V roce 1718 koupil panství Gregor Albert z Horní Police. Obě části obce byly v roce 1850 sloučeny v jedinou obec Volfartice.

Z kulturních památek stojí v obci kostel sv. Petra a Pavla. Nejvyšším bodem okolí je Radečský kopec dosahující výšky 560 m. n. m.

Fotogalerie

Volfartice

Volfartice

 
Volfartice

Volfartice

 
Volfartice

Volfartice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load